UE nałożyła surowe sankcje finansowe i technologiczne na 64 kluczowe struktury Federacji Rosyjskiej

Unia Europejska wprowadziła dotkliwe sektorowe restrykcje finansowe i technologiczne wobec 64 kluczowych struktur Rosji, w tym Administracji Prezydenta, Ministerstwa Obrony, Służby Wywiadu Zagranicznego (SWR) i innych organizacji rządowych, a także firm z sektora wojskowo-przemysłowego, energetycznym, lotniczym i finansowym Federacji Rosyjskiej, które będą miały ograniczony dostęp do europejskich rynków finansowych i technologii. Mówi o tym oświadczenie Rady UE opublikowane w piątek.

„24 stycznia Rada UE ogłosiła, że ​​jakakolwiek dalsza rosyjska agresja na Ukrainę będzie miała ogromny i wysoki koszt. Ze względu na powagę sytuacji, 25 lutego 2022 r. Rada przyjęła decyzję nakładającą nowe sankcje na różne sektory rosyjskiej gospodarki, w szczególności obronny, energetyczny, lotniczy i finansowy” – czytamy w dokumencie.
Oboronprom i Rosoboronexport, takie wiodące rosyjskie firmy przemysłowe, jak Suchoj, Tupolew, Progress Rocket and Space Center, Kałasznikow, Rostec, Almaz-Antey, Uralwagonzawod, zostały objęte sankcjami ”, Koleje Rosyjskie, Kamaz, Sovcomflot, Sevmash, Rostec-Azimut, United Firma stoczniowa i inne.
Unia Europejska nałożyła również sankcje na cztery banki – Alfa-Bank, Otkritie, Rossiya Bank i Promsvyazbank.

Aleksandra Mazur

Learn More →