Sygnał walutowy USD/INR: więcej spadków przed decyzją RBI

Cena USD/INR spadła do najniższego poziomu od 11 lipca, ponieważ inwestorzy czekali na nadchodzącą decyzję w sprawie stóp procentowych przez Bank Rezerw Indii (RBI). Spadł do najniższego poziomu 78,90, co było znacznie poniżej rekordowego poziomu 80,18 od początku roku.

Rupia indyjska radziła sobie dobrze w ciągu ostatnich kilku dni, gdy siła dolara amerykańskiego słabnie. Waluta skoczyła o 1,42% z najniższego poziomu w tym roku. Uwaga uczestników rynku skupiona jest na nadchodzącej decyzji RBI w sprawie stóp procentowych, która zaplanowana jest na czwartek w tym tygodniu.

Ekonomiści spodziewają się, że RBI będzie kontynuował swoje jastrzębie ruchy, kontynuując walkę z inflacją. Dokładnie, uważają, że bank podniesie stopę repo o 35-50 punktów bazowych. Osoby z Bank of America spodziewają się, że RBI wzrośnie o 0,35%, podczas gdy osoby z Housing.com widzą wzrost banku o 0,25%.

W przeciwieństwie do innych głównych banków centralnych, RBI nie znajduje się pod silną presją, ponieważ inflacja zmierza we właściwym kierunku. Inflacja zasadnicza spadła w czerwcu do 7,01%, co oznacza, że ​​bank prawdopodobnie obniży cel inflacyjny na cały rok.

Aleksandra Mazur

Learn More →