RENTOWNOŚCI SPADAJĄ TYGODNIOWO NISKO, KONTRAKTY TERMINOWE NA AKCJE ODNOTOWUJĄ ŁAGODNE WZROSTY, GDY HANDLOWCY CZEKAJĄ NA POWELLA Z FED

  • Nastroje rynkowe pozostają podzielone ze względu na ruchy banków centralnych, obawy o wzrost.
  • Rentowności amerykańskich obligacji skarbowych pozostają pod presją trzeci dzień z rzędu.
  • S&P 500 Futures, Euro Stoxx 50 Futures konsolidują ostatnie straty.
  • Kluczowe dla nowych kierunków będzie dwuletni raport Fed o polityce pieniężnej, przemówienie Powella.

Rynki światowe nadal są ryzykowne, ponieważ banki centralne napinają mięśnie, by walczyć z inflacją. Jednak agresywność w wysiłkach zachodnich polityków wydaje się wzmacniać obawy przed recesją, zwłaszcza gdy nieszczęścia łańcucha dostaw łączą się z katalizatorami kowbojskimi i geopolitycznymi.

Odzwierciedlając nastroje, rentowności 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych pozostają pod presją około 3,25%, spadając trzeci dzień z rzędu, podczas gdy kontrakty terminowe S&P 500 dryfują wokół najniższego poziomu od 18 miesięcy, wzrastając o 0,50% w ciągu dnia do 3 688 według czasu prasowego. Co więcej, kontrakty terminowe na Euro Stoxx 50 również kopiują ruchy w USA i rosną o 0,58%, najpóźniej około 3442.

Rentowności amerykańskich obligacji skarbowych pozostają na niskim poziomie trzeci dzień z rzędu, pomimo obrony tygodniowego dołka wyznaczonego poprzedniego dnia.

Słabsze dane z USA wydają się ciążyć ostatnio kuponom obligacji amerykańskich. W czwartek liczba pozwoleń na budowę i liczbę rozpoczętych budów mieszkaniowych w USA spadła w maju odpowiednio do 1,695 mln i 1,549 mln, podczas gdy średnia 4-tygodniowa liczba początkowych wniosków o bezrobotnych wzrosła do 218,5 tys. wobec 215 tys. oczekiwanych w okresie zakończonym 10 czerwca. Dalej, badanie Philadelphia Fed Manufacturing Survey wydrukował ujemną wartość -3,3 dla czerwca, pierwszy taki spadek od maja 2020 r.

Warto zauważyć, że agresywne, chwilowe działania polityczne ze strony Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB) i Fedu, nie zapominając o stałej podwyżce stóp procentowych przez Bank Anglii (BOE), w przeciwieństwie do azjatyckich banków centralnych, takich jak Bank Japonii (BOJ). ) oraz Ludowy Bank Chin (PBOC). Nierównowaga w polityce pieniężnej i obawy, że zaostrzenie polityki pieniężnej na Zachodzie może negatywnie wpłynąć na wzrost, zwłaszcza gdy gospodarka jest niestabilna, wydaje się ciążyć nastrojom rynkowym.

Pozytywne jest to, że wysiłki Światowej Organizacji Handlu (WTO) mające na celu ułatwienie łatwych transakcji handlowych próbowały okiełznać pesymizm. Reuters wyszedł z wiadomościami z WTO, jak powiedział: „Przedstawiciele 164 krajów wiwatowali po przyjęciu pakietu, zanim dyrektor generalny Ngozi Okonjo-Iweala przemówił do nich na początku piątku”.

Idąc dalej, produkcja przemysłowa w USA za maj, oczekiwana na poziomie 0,4% wobec 1,1% wcześniej, będzie pierwszym, który zabawi handlowców przed Raportem o polityce monetarnej Fed i przemówieniem Powella.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.