PROGNOZA CEN ZŁOTA: XAU/USD OSCYLUJE WOKÓŁ 1835 USD PO WPROWADZENIU FED, ODWROTNE H&S W CENTRUM UWAGI

  • Nabywcy złota odpoczywają po największej rundzie od miesiąca.
  • Wycofanie w USD, rentowność obligacji skarbowych pozwoliła na wzrost cen złota.
  • Byczy wzór wykresu, nastroje związane z ryzykiem przynoszą nadzieję nabywcom XAU/USD.

Cena złota (XAU/USD) pozostaje na marginesie na poziomie około 1835 USD, ponieważ byki zatrzymują się na przerwę po inspirowanym przez Fed rajdzie, największym od czterech tygodni. Mimo to spadki rentowności amerykańskich obligacji skarbowych i byczy wzór na wykresie dają nadzieję nabywcom metali.

To powiedziawszy, rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych zwiększa straty po wydaniu Fed, spadając o siedem punktów bazowych (pb) do 3,33% do czasu prasy, co z kolei wpłynęło na dolara amerykańskiego i pozwoliło bykom XAU/USD pozostać dodatnim . Wydaje się jednak, że brak ważnych danych/wydarzeń wskazywał na bezpośrednią przewagę tego metalu. Odwzorowując nastroje, kontrakty terminowe S&P 500 śledzą wzrosty Wall Street, osiągając najpóźniej 0,82% wzrost w ciągu dnia.

W środę amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) ogłosiła największą podwyżkę stóp procentowych od 1994 roku, aby zwalczyć obawy o inflację. Amerykański bank centralny również zrewidował prognozy inflacji na ten i kolejny rok, jednocześnie obniżając oczekiwania inflacyjne. Co więcej, decydenci zasygnalizowali również podwyżkę stóp o 50 pb lub 75 pb na następnym posiedzeniu. Wydaje się jednak, że odrzucenie przez Fed szans na podwyżkę stóp o 100 pb i wyważone komentarze prezesa Jerome’a ​​Powella pogrążyły później rentowności obligacji skarbowych i dolara.

Warto zauważyć, że dane z USA sondowały również byki dolarowe przed Fed. Sprzedaż detaliczna w USA odnotowała spadek o 0,3% m/m wobec oczekiwanego wzrostu o 0,2% i zrewidowanej w dół 0,7% poprzednich odczytów. Również NY Empire State Manufacturing Index spadł do -1,2 w porównaniu z konsensusem rynkowym 3,0 i -11,6 wcześniej.

Idąc dalej, katalizatory ryzyka będą zabawiać XAU/USD, gdy dynamika wzrostu będzie dążyć do walidacji.

ANALIZA TECHNICZNA

Ceny złota zdołały utrzymać wzrosty po wprowadzeniu Fed w kierunku szyi odwróconego cotygodniowego trendu zwyżkowego wykresu Głowa i Ramiona (H&S), wspierane przez optymistyczne sygnały MACD.

Należy jednak zauważyć, że poziom 200-HMA wynoszący 1843 USD musi potwierdzić wzrosty XAU/USD, nawet jeśli uda mu się potwierdzić odwrotność H&S, przekraczając wartość dekoltu wynoszącą 1838 USD.

Następnie nie można wykluczyć zbliżania się do miesięcznego maksimum w pobliżu 1880 USD.

Alternatywnie, ruchy cofania pozostają nieuchwytne poza natychmiastowym wsparciem 1,819 USD, którego przerwa może spowodować, że sprzedawcy złota dążą do progu 1800 USD.

Złoto: wykres godzinowy

Miłosz Banasiewicz

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.