GBP/USD MA TRUDNOŚCI ZE ZNALEZIENIEM POPYTU W POBLIŻU 1,2350, POWELL PRZYGLĄDAŁ SIĘ

  • GBP/USD zatrzymuje się w trybie odzyskiwania nieco poniżej 1,2350.
  • Dolar amerykański odreagowuje pomimo optymistycznego nastroju na rynku.
  • Rozbieżność polityki Fed-BOJ utrzymuje byki GBP w defensywie.

GBP/USD  wytraca tempo odbudowy z dziennego minimum 1,2253, ponieważ byki napotykają silny opór tuż przed barierą 1,2350.

Dalszy wzrost na tej parze pozostaje ograniczony, ponieważ inwestorzy ponownie oceniają stopniowe podejście BOE do zacieśniania polityki, ponieważ w czwartek podniósł on kluczowe stopy procentowe o 25 pb. Tymczasem Fed pozostawił otwarte drzwi na wzrost o 75 pb w lipcu po tym, jak w środę zapewnił wzrost o 75 pb. BOE pozostaje daleko w tyle za krzywą w porównaniu z amerykańskim bankiem centralnym, który pozostaje hamulcem dla funta.

„Dochodowość 10-letnich obligacji skarbowych w Wielkiej Brytanii spadła o 1,5%, a rentowność 10-letnich obligacji amerykańskich wzrosła o 1%, co utrudnia parze utrzymanie zwyżkowej dynamiki”, wyjaśnia starszy analityk FXStreet, Eren Sengezer. .  

Wcześniej ożywienie na głównym rynku zostało wywołane przez powrót przepływów ryzyka na sesji europejskiej, odzwierciedlający 1% wzrost na kontraktach terminowych na S&P 500. Rynki zignorowały ponowny wzrost kursu dolara amerykańskiego, gdy nerwy opadły z powodu obaw o potencjalną recesję, pomagając podnieść ogólny sentyment do ryzyka.

Patrząc w przyszłość, Biuletyn Kwartalny BOE będzie wypatrywał nowych informacji na temat gospodarki i polityki pieniężnej. W dalszej części sesji NA, przemówienie przewodniczącego Fed Jerome’a ​​Powella będzie wyróżniać się wśród innych publikacji ekonomicznych mniejszości w USA.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.