ANALIZA CEN USD / CAD: PROPORZEC BYKA W PRZYGOTOWANIU, 1,3000 WYDAJE SIĘ NIEUNIKNIONE

  • USD/CAD znajduje wsparcie odbicia USD, słabości WTI.
  • Para dostrzega potencjalny proporczyk byka na wykresie 4H.
  • Bycze crossovery 50 i 100 SMA wspierają wzrost.

USD/CAD utrzymuje się na wyższym poziomie w pobliżu połowy lat 1.2900, ponieważ byki nadal wykorzystują ponowny wzrost wartości dolara amerykańskiego, napędzany przepływami ryzyka.

Tymczasem 1% spadek cen WTI, w obliczu niechęci do ryzyka i potencjalnego wzrostu wydobycia rosyjskiej ropy, wpływa negatywnie na powiązanego z zasobami dolara kanadyjskiego. W związku z tym USD/CAD dopinguje słabość cen ropy, przechodząc w szereg danych dotyczących nieruchomości i zatrudnienia w USA. Inwestorzy oczekują również na dane kanadyjskiej sprzedaży hurtowej, które będą zawierały nowe wskazówki dotyczące handlu.

Z krótkoterminowej perspektywy technicznej USD/CAD jest gotowy na dodatkowy wzrost, ponieważ byki zauważyły ​​byczą formację proporczyków na czterogodzinnym wykresie, co zostanie potwierdzone po długotrwałym wybiciu powyżej opadającej linii trendu na 1,2947.

Po walidacji przebicia w górę para może przejść do ponownego przetestowania strefy podaży 1,3000, powyżej której można przetestować poziom psychologiczny 1,3050.

14-dniowy wskaźnik siły względnej (RSI) obniża się, ale utrzymuje się znacznie powyżej linii środkowej, wspierając argumenty za zwyżką.

Dodając wiarygodność zwyżkowego potencjału, zwyżkowy crossover z 50 i 100 prostymi średnimi kroczącymi (SMA), potwierdzony w środę, pozostaje w grze.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.