ANALIZA CEN SREBRA: BYKI XAG/USD ATAKUJĄ KLUCZOWĄ PRZESZKODĘ W WYSOKOŚCI 21,75 USD

  • Silver walczy o przedłużenie inspirowanego przez Fed rajdu, gdy byki przepychają się z krótkoterminowym kluczowym zbiegiem oporu.
  • 10-DMA, tygodniowy trend spadkowy ogranicza natychmiastowy wzrost.
  • Powolny MACD, kolejne wyzwania RSI w górę, niedźwiedzie wymagają walidacji na podstawie miesięcznego wsparcia horyzontalnego.

Ceny srebra (XAG/USD) pozostają na marginesie na poziomie około 21,70 USD, po największym dziennym skoku od ponad trzech miesięcy, ponieważ byki zmagają się z pokonaniem kluczowej przeszkody podczas czwartkowej sesji azjatyckiej.

To powiedziawszy, jasny metal zyskał ponad 3,5%, osiągając największy dzienny wzrost od początku marca po decyzji w sprawie polityki pieniężnej Rezerwy Federalnej (Fed) USA. Jednak konwergencja 10-DMA i opadająca w dół linia trendu od 6 czerwca rzuca wyzwanie zwyżce XAG/USD w okolicach 21,75 USD.

Nie tylko konfluencja oporu w wysokości 21,75 USD, ale także powolny MACD i stały RSI (14) rzucają wyzwanie bezpośredniej zwyżce tego surowca.

Warto zauważyć, że wzrost notowań powyżej 21,75 21,75 USD umożliwia kupującym srebro dążenie do opadającej linii oporu od początku maja, około 22,25 USD do czasu prasy, której przerwa może skierować byki na opór 50 DMA poziom 22,71 USD.

Alternatywnie, ruchy wycofujące wymagają walidacji z jednomiesięcznego poziomego obszaru wsparcia otaczającego 21,40-45 USD.

Jeśli ceny XAG/USD spadną poniżej 21,40 USD, spadek w kierunku progu 21,00 USD będzie nieuchronny przed miesięcznym dołkiem i majowym dołkiem, odpowiednio około 20,90 USD i 20,45 USD, które zwabią sprzedawców metali.

SREBRO: WYKRES DZIENNY

Miłosz Banasiewicz

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.