USD/JPY ODZYSKUJE 105,00 RENTOWNOŚCI AMERYKAŃSKICH OBLIGACJI SKARBOWYCH PCHAJĄ W GÓRĘ

  • Kurs USD/JPY wzrósł w piątek o ponad 2% dziennie.
  • Indeks dolara amerykańskiego testuje 105,00 na podstawie rosnących rentowności obligacji skarbowych.
  • BOJ ogłosił wcześniej tego dnia, że ​​pozostawił swoje ustawienia polityki bez zmian.

USD/JPY przedłużył dzienny wzrost w drugiej połowie dnia w piątek i wzrósł powyżej 135,00. W chwili pisania tego artykułu cena pary wzrosła o 2,3% dziennie, osiągając poziom 135,20.

BEZCZYNNOŚĆ BOJ BOLI JPY:

Wcześniej tego dnia Bank Japonii (BOJ) ogłosił, że pozostawił swoje ustawienia polityki bez zmian. Po nieoczekiwanej podwyżce stóp procentowych przez Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) w czwartek byki z JPY miały nadzieję, że BOJ przynajmniej zmodyfikuje swoją politykę kontroli krzywej dochodowości (YCC). Komentując perspektywy polityki, gubernator BOJ Haruhiko Kuroda powtórzył, że nie zawaha się w razie potrzeby dalszego złagodzenia polityki pieniężnej i wywołał wyprzedaż jena.

W drugiej połowie dnia rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA zyskała na sile i pomogła dolarowi umocnić się w stosunku do głównych rywali.

W momencie publikacji indeks dolara amerykańskiego wzrósł o 1,2% w dniu 105,05. Pomimo gwałtownego spadku, jaki miał miejsce w środę i czwartek, indeks nadal jest na dobrej drodze do zamknięcia trzeciego tygodnia z rzędu na wartości dodatniej. 

Oceniając krótkoterminową perspektywę USD/JPY, „powyżej 134,64/68 powinno dodać wagi do naszych poglądów na nową próbę utrzymania trwałego ruchu powyżej 135,20 maksimum z 2002 r.”, powiedzieli ekonomiści z Credit Suisse. „Przy wieloletniej„ świeckiej” bazie oczekujemy, że 135,20 zostanie „zdecydowanie oczyszczone w odpowiednim czasie z oporem, który następnie pojawi się na poziomie 135,85/87 i ostatecznie 147,62/153,01”.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.