USD/CAD FLIRTUJE Z MIESIĘCZNYM SZCZYTEM, ​​BYKI CZEKAJĄ NA TRWAŁĄ SIŁĘ POWYŻEJ 1,3000 MARKI

  • Dobry wzrost popytu na USD pomógł USD/CAD uzyskać przyczepność drugi dzień z rzędu.
  • Spadające rentowności obligacji amerykańskich i impuls do podejmowania ryzyka powstrzymały byki na USD przed stawianiem nowych zakładów.
  • Rosnące ceny ropy naftowej wzmocniły szaleństwo i powstrzymały wszelkie znaczące korzyści dla pary.

Para USD/CAD zyskała pewną pozytywną trakcję drugi dzień z rzędu w piątek i zbliżyła się do jednomiesięcznego maksimum osiągniętego na początku tego tygodnia, choć brakowało jej kontynuacji. Para była ostatnio widziana w pobliżu regionu 1,2970-1,2975, zaledwie kilka pipsów poniżej dziennego szczytu, który pojawił się na początku europejskiej sesji.

Popyt na dolar amerykański powrócił w piątek i zyskał pewne wsparcie ze strony rosnącej akceptacji rynku, że Fed będzie trzymał się swojej agresywnej ścieżki zacieśniania polityki, aby powstrzymać gwałtownie rosnącą inflację. Zakłady zostały potwierdzone przez tak zwany wykres punktowy Fed, który pokazał, że mediana prognozy stopy funduszy federalnych wyniosła 3,4% w 2022 r. i 3,8% w 2023 r. Pomogło to USD w powstrzymaniu gwałtownego spadku w tym tygodniu z dwóch -dekada, która z kolei działała jako tailwind dla pary USD/CAD.

Inwestorzy jednak pocieszyli się, że Fed prognozuje, że stopa spadnie do 3,4% w 2024 r. i 2,5% w długim okresie. Widać to było po trwającym spadku rentowności amerykańskich obligacji skarbowych, który wraz z impulsem do podejmowania ryzyka powstrzymywał byki USD przed agresywnymi zakładami. Poza tym dobry wzrost cen ropy naftowej wzmocnił szaleństwo związane z surowcami i dodatkowo przyczynił się do ograniczenia wszelkich znaczących wzrostów pary USD/CAD, przynajmniej na razie.

Nawet z technicznego punktu widzenia ceny spot, jak dotąd, z trudem przekraczały psychologiczną granicę 1,3000. To sprawia, że ​​rozsądnie jest poczekać na trwały ruch poza wspomniany uchwyt przed ustawieniem się na przedłużenie niedawnego silnego rajdu, którego świadkiem było ostatnie półtora tygodnia. Handlowcy przyglądają się teraz amerykańskiej liście ekonomicznej, obejmującej produkcję przemysłową i wskaźnik wykorzystania mocy produkcyjnych. To, wraz z dynamiką ceny USD/ropa, powinno dać impuls parze USD/CAD.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.