Perspektywy dla pary EUR/USD i dalszy spadek są spodziewane

Na wykresie godzinowym para EUR/USD sugeruje, że korekcyjny wzrost może być kontynuowany, szczególnie jeśli para przekroczy natychmiastowy poziom oporu na 1.0093. Wskaźniki techniczne odradzają się po ekstremalnie wyprzedawanych odczytach, utrzymując się znacznie poniżej linii środkowych, co oznacza, że ​​przed znaczącym ożywieniem jest jeszcze daleka droga.

W międzyczasie średnie kroczące utrzymują swoje niedźwiedzie nachylenie znacznie powyżej obecnego poziomu. Co więcej, chociaż wiadomości są dla euro niedźwiedzie, profesjonaliści mogą nie chcieć sprzedawać słabości, ale raczej podążać za odbiciem. Dodatkowo, niektórzy agresywni nabywcy kontr-trendów mogą bronić parytetu.

Z drugiej strony, przełamanie niewielkiego oporu na poziomie 1,0093 odwróci nastawienie z powrotem w górę w celu silniejszego odbicia. Para EUR/USD od wczoraj poruszała się w wąskim przedziale bocznym, dlatego cena również znalazła się poniżej dziennego oporu 1 na poziomie 1.0093.

Kurs pary EUR/USD spadł o ponad 2,5% od najwyższego poziomu 1,0093 w październiku 2022 r. do nieco ponad 1,0100 w momencie pisania tego tekstu w dniach 27 października – 2022 r., mimo że Europejski Bank Centralny (EBC) w końcu podjął decyzję o podniesieniu stóp procentowych – jest to wysokie ryzyko i zagrożenie.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →