Spadek cen ropy – cytowane nowe blokady w Szanghaju

Pod koniec czwartku w handlu w USA niższą cenę ropy przypisywano przede wszystkim ponownej blokadzie w największym chińskim mieście Szanghaju. Zamieściłem w ten czwartkowy czas azjatycki:

  • Kolejna dzielnica Szanghaju zostanie zamknięta – na masowe testy na COVID
  • Chińskie media: „Szanghaj zaostrza ograniczenia Covid po gwałtownym wzroście liczby przypadków wzbudzających zaniepokojenie”

Ropa znowu spadła trochę niżej i stosuje się to samo rozumowanie. To o nowych tremach w Szanghaju:

  • ICYMI – Szanghaj przeprowadzi w weekend masowe testy COVID w 7 z 16 swoich dzielnic

Aktualizacja oleju Reuters na dotychczasową sesję, w skrócie:

  • Ceny ropy spadły w piątek, ale nadal oscylowały blisko trzymiesięcznych maksimów, a obawy o nowe środki blokujące COVID-19 w Szanghaju przeważyły ​​solidny popyt na paliwa w Stanach Zjednoczonych będących największym konsumentem na świecie.
  • „Nowe ograniczenia pandemiczne w Szanghaju wzbudziły obawy o popyt w Chinach” – powiedział Kazuhiko Saito, główny analityk Fujitomi Securities Co Ltd. „Jednak straty zostały ograniczone przez oczekiwania, że ​​ciasna globalna podaż będzie kontynuowana przy stałym popycie na paliwa w USA i powolnym wzroście wydobycia ropy naftowej. przez OPEC+” – powiedział.

To jest wykres godzinowy. Jeśli sprawdzisz świece długoterminowe (dni, tygodnie), zobaczysz skalę wzrostu cen ropy. Wątpię, by byki jak dotąd pociły się nad tym małym spadkiem:

aktualizacja wykresu oleju 10 czerwca 2022

Miłosz Banasiewicz

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.