KURS EUR/USD SPADA DO TYGODNIOWYCH MINIMÓW W POBLIŻU 0,9750 PO NFP

Płace w USA wzrosły we wrześniu o 263 tys., nieco ponad 250 tys. konsensusu rynkowego.
Dolar amerykański nabiera tempa po NFP, osiągając dzienne maksima.
EUR/USD przełamuje wielogodzinny zakres w dół, bez zmian przez cały tydzień.
Kurs EUR/USD spadł z 0,9790 do 0,9750, osiągając najniższy poziom od tygodnia po publikacji oficjalnego raportu o zatrudnieniu w USA, który pokazał dane nieco powyżej oczekiwań. Dolar umocnił się po liczbach.

Przed raportem para poruszała się w przedziale od 0,9785 do 0,9815. Oddala się od dołków, z powrotem do zakresu, gdy początkowa reakcja dolara słabnie.

W ujęciu tygodniowym EUR/USD kończy tydzień na tym samym poziomie, co tydzień temu, co jest negatywną decyzją, biorąc pod uwagę, że kilka dni temu handlowano na tak wysokim poziomie 0,9999. Spadek dołków odzwierciedla utrzymującą się presję na niedźwiedzie. Pozytywnie, udało się utrzymać poziom powyżej 0,9660/70, co stanowi istotne wsparcie krótkoterminowe.

SPOKÓJ KOŃCZY SIĘ NFP
Oficjalny raport o zatrudnieniu w USA wykazał, że zatrudnienie poza rolnictwem wzrosło we wrześniu o 263 tys., powyżej oczekiwanych 250 tys. Stopa bezrobocia niespodziewanie spadła z 3,7% do 36,5%.

Liczby wywołały zmienność na rynkach finansowych, kończącą się godzinami ograniczonej akcji cenowej. Dolar amerykański wzrósł wraz z rentownościami w USA, które po raporcie osiągnęły nowe tygodniowe maksima. Akcje stają się niższe.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →