AUD/USD ZNAJDUJE SIĘ BLISKO MIESIĘCZNEGO MAKSIMUM, OKOŁO 0,7000, GDY INWESTORZY CZEKAJĄ NA RAPORT O PKB W USA

AUD/USD konsoliduje się blisko kilkutygodniowego maksimum na początku tego czwartku.
Nastawienie na sprzedaż USD po FOMC nadal wspierało ceny spot.
Obawy przed recesją powstrzymują byki przed stawianiem nowych zakładów przed PKB za II kw. w USA.
Para AUD/USD rozszerza swoje boczne, konsolidacyjne ruchy cenowe i pozostaje w przedziale wokół psychologicznego znaku 0,7000 przez wczesną sesję europejską.

Dolar amerykański przedłuża spadek z poprzedniego dnia, spowodowany mniej jastrzębimi wypowiedziami prezesa Fed Jerome’a ​​Powella, i spada do najniższego poziomu od 6 lipca. na przychodzących danych.

Ponadto urzędnicy Fed przyznali również, że wskaźniki gospodarcze złagodniały i zauważyli oznaki spowolnienia. Sugeruje to, że amerykański bank centralny spowolniłby tempo podwyżek stóp procentowych, co nadal obciążało dolara i jest postrzegane jako kluczowy czynnik wspierający parę AUD/USD.

Inwestorzy są jednak zaniepokojeni możliwością pogorszenia koniunktury gospodarczej i powstrzymują się od podejmowania agresywnego ryzyka. Wydaje się, że powstrzymuje to traderów przed stawianiem świeżych byczych zakładów wokół wrażliwej na ryzyko australijskiej i ograniczającej zyski pary AUD/USD, która pozostaje poniżej sześciotygodniowego maksimum, które zostało osiągnięte w ten czwartek.

Idąc dalej, w czwartek uwaga skupi się na publikacji raportu Advance US o PKB za II kw., który ma zostać opublikowany później, podczas wczesnej sesji w Ameryce Północnej. Dane miałyby odegrać kluczową rolę w kształtowaniu dynamiki cen USD. To, wraz z szerszym sentymentem dotyczącym ryzyka rynkowego, powinno dać nowy impuls parze AUD/USD.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →