AUD/USD SPADA DO ŚWIEŻEGO DZIENNEGO MINIMUM, DALEJ SŁABNIE PONIŻEJ 0,7000 PRZY SILNIEJSZYM USD

  • AUD/USD był świadkiem pewnej wyprzedaży w piątek i przebił dwudniową zwycięską passę do tygodniowego maksimum.
  • Pojawienie się świeżych zakupów w USD okazało się kluczowym czynnikiem wywierającym presję na spadki.
  • Oddalające się rentowności obligacji amerykańskich, pozytywny ton ryzyka może ograniczyć zyski dla USD i wesprzeć tę parę.

Para AUD/USD miała problemy z wykorzystaniem silnych wzrostów odnotowanych w ciągu ostatnich dwóch sesji handlowych i spotkała się z nową podażą w piątek. Para nadal traciła na wartości przez wczesną europejską sesję i osłabiała się dalej poniżej psychologicznego znaku 0,7000, osiągając świeże dzienne minimum w ostatniej godzinie.

Oczekiwania, że ​​Fed będzie trzymał się swojej ścieżki zacieśniania polityki, aby ograniczyć gwałtownie rosnącą inflację, ożywiły popyt na dolara amerykańskiego, co z kolei spowodowało świeżą wyprzedaż wokół pary AUD/USD. Warto przypomnieć, że tzw. wykres kropkowy pokazał, że mediana projekcji stopy funduszy federalnych wyniosła 3,4% w 2022 r. i 3,8% w 2023 r.

Wydaje się, że na razie dolar zablokował spadek po FOMC zniesienia z dwuletniego maksimum i przełamał dwudniową passę przegranych do tygodniowego minimum, które dotknęło poprzedniego dnia. To powiedziawszy, kombinacja czynników może powstrzymać byki z USD przed obstawianiem agresywnych zakładów i zapewnić pewne wsparcie parze AUD/USD, przynajmniej na razie.

Inwestorzy ucieszył się z poglądu Fed, że stopa może spaść do 3,4% w 2024 r. i 2,5% w długim okresie. Doprowadziło to do dalszego spadku rentowności obligacji skarbowych USA. Poza tym oznaki stabilności na rynkach finansowych mogą osłabić popyt dolara na bezpieczną przystań i pomóc ograniczyć głębsze straty wrażliwych na ryzyko australijczyków.

Dlatego rozsądnie będzie poczekać na silną kontynuację sprzedaży przed potwierdzeniem, że odbicie pary AUD/USD od miesięcznego minimum osiągniętego na początku tego tygodnia dobiegło końca. Uczestnicy rynku z niecierpliwością czekają teraz na amerykańską listę ekonomiczną – zawierającą produkcję przemysłową i wskaźnik wykorzystania mocy produkcyjnych później, podczas wczesnej sesji północnoamerykańskiej.

Poza tym rentowności obligacji w USA mogą wpłynąć na dynamikę cen USD i dać impuls parze AUD/USD. Traderzy będą dalej czerpać wskazówki z szerszego sentymentu związanego z ryzykiem rynkowym, aby wykorzystać krótkoterminowe okazje w ostatni dzień tygodnia.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.