AUD/USD ODRABIA SKROMNE STRATY W CIĄGU DNIA, ZNAJDUJE SIĘ BLISKO KILKUTYGODNIOWYCH SZCZYTÓW, WYPRZEDZAJĄC INDEKSY PMI W USA

AUD/USD przyciągnął w piątek pewne spadki, choć wzrost ten nie nastąpił.
Obawy przed recesją ożywiły popyt na bezpieczną przystań USD i ograniczyły wrażliwe na ryzyko aussie.
Mieszane podstawowe tło gwarantuje pewną ostrożność przed postawieniem nowych zakładów kierunkowych.
Para AUD/USD odwróciła spadek w ciągu dnia do poziomów poniżej 0,6900 i zbliżyła się do prawie czterotygodniowego maksimum osiągniętego wcześniej w ten piątek. Para była ostatnio widziana w pobliżu regionu 0,6920 w pierwszej połowie sesji europejskiej.

Opublikowane we wtorek minutes ze spotkania w sprawie polityki Banku Rezerw Australii wskazały, że potrzebne będą dalsze podwyżki stóp procentowych, aby z czasem przywrócić inflację do celu. To w większym stopniu pomogło zrównoważyć spadki australijskich wskaźników PMI i pomogło parze AUD/USD w przyciągnięciu niektórych spadków w ostatnim dniu tygodnia.

To powiedziawszy, rosnące obawy o możliwą recesję działały jak wiatr w głowę dla wrażliwych na ryzyko Australijczyków. Obawy rynków zostały potwierdzone przez panujący ostrożny nastrój wokół rynków akcji, który ożywił popyt na bezpiecznego dolara amerykańskiego. Było to postrzegane jako kolejny czynnik, który przyczynił się do ukrycia wszelkich znaczących zysków dla pary AUD/USD.

Tymczasem globalna ucieczka w bezpieczeństwo doprowadziła do dalszego spadku rentowności obligacji skarbowych USA. To, wraz z wycofaniem się zakładów na podwyżkę stóp procentowych o 100 pb przez Rezerwę Federalną w lipcu, może ograniczyć kurs USD i zapewnić pewne wsparcie parze AUD/USD. Mieszane podstawowe tło wymaga jednak pewnej ostrożności przed postawieniem agresywnych zakładów kierunkowych.

Uczestnicy rynku z niecierpliwością czekają teraz na amerykańskie zestawienie gospodarcze, zawierające publikację wstępnych danych o amerykańskim PMI za lipiec. Poza tym rentowności obligacji amerykańskich wpłyną na dynamikę cen USD i dadzą impuls parze AUD/USD. Traderzy będą dalej czerpać wskazówki z szerszego sentymentu związanego z ryzykiem rynkowym, aby wykorzystać krótkoterminowe możliwości.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →