Analiza techniczna złota: cena złota opiera się dolarowi amerykańskiemu

Pomimo odbicia dolara amerykańskiego podczas ostatnich sesji giełdowych, cena złota XAU/USD próbuje utrzymać się w tym tygodniu. Cena złota podskoczyła w kierunku oporu 1788 dolarów za uncję i została poddana ograniczonej sprzedaży do poziomu 1754 dolarów za uncję. Na początku handlu dzisiaj, w czwartek, ustabilizował się wokół poziomu 1765 dolarów za uncję. Dolar amerykański odwrócił wcześniejsze straty, aby odnotować dzienne zyski w stosunku do niektórych innych głównych walut po tym, jak indeks Institute for Supply Management (ISM) Services Purchasing Managers’ Index (ISM) pomieszał oczekiwania rynku z lipcowym wzrostem, w przeciwieństwie do alternatywnej miary opracowanej przez S&P Global.

Wczorajszy indeks usług ISM zaskoczył rynki walutowe i obligacyjne, kiedy wzrósł z 55,3 do 56,7 w zeszłym miesiącu po wzroście z powodu gwałtownych wzrostów nowych zamówień i ogólnej aktywności biznesowej w największym i najważniejszym sektorze gospodarki USA. Dostawy do dostawców również przyspieszyły, podczas gdy podkomponent cenowy miernika spadł o 7,8% w trzecim z rzędu miesięcznym spadku, co jest również największym spadkiem od 2017 r., co wskazuje, że presja inflacyjna może słabnąć.

Około 13 z 16 podsektorów w całej branży usług odnotowało niewielki wzrost aktywności biznesowej w miesiącu lipcu, co doprowadziło do wzrostu ogólnego wskaźnika PMI usług ISM w przeciwieństwie do badania S&P Global, które wcześniej wskazywało, że sektor gwałtownie się skurczył w zeszłym miesiącu.

Aleksandra Mazur

Learn More →