Analiza techniczna gazu ziemnego: szukanie zwyżkowego dna

Ceny spot gazu ziemnego (CFD NA GAZ ZIEMNY) spadły w ostatnich notowaniach na poziomie intraday, osiągając do chwili sporządzenia niniejszego raportu dzienne straty o -1,00%. Ustabilizowała się po cenie 8,621 USD za milion brytyjskich jednostek cieplnych, po spadku podczas handlu w piątek o -2,66%. W ciągu ostatniego tygodnia handel gazem ziemnym, który charakteryzował się dużą zmiennością w ciągu tygodnia, wzrósł o 2,87%.

Baker Hughes powiedział, że amerykańskie platformy gazowe pozostały na niezmienionym poziomie 151, a różne pozostały na dwóch. W tym samym okresie w 2021 r. było 96 platform gazowych i nie eksploatowano różnych platform, w sumie rok temu było w eksploatacji 461 platform.

W innym miejscu rosyjski producent gazu Gazprom (GAZP) poinformował, że jego dostawy gazu do Europy przez Ukrainę przez punkt wejścia Sudga w poniedziałek wyniosły 41,9 mln metrów sześciennych, bez zmian od niedzieli. Gazprom poinformował, że Ukraina odrzuciła wniosek o dostawę gazu przez inny ważny punkt wejścia, Suchanowkę.

Po wybuchu w terminalu Freeport LNG rynek pozostaje niejasny, jak późniejszy przestój wpłynie na zapasy. Urzędnicy Freeport wskazali, że elektrownia pozostanie zamknięta przez co najmniej trzy tygodnie, co oznacza, że ​​gaz będzie dostępny do konsumpcji lokalnej lub będzie przechowywany.

Technicznie rzecz biorąc, cena próbuje szukać zwyżkowego dna, które można by przyjąć jako podstawę, która może pomóc jej uzyskać niezbędną pozytywną dynamikę, aby odzyskać wzrost i ponownie wzrosnąć. Wynika to z handlu wzdłuż głównych i mniejszych byczych linii nachylenia w średnim i krótkim okresie, jak pokazano na załączonym wykresie dla (dziennego) okresu. Wraz z kontynuacją pozytywnego wsparcia dla jego handlu powyżej prostej średniej kroczącej z poprzednich 50 dni, zauważamy również, że w jego trakcie pojawiły się wskaźniki względnej siły w obszarach wyprzedaży.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.