ANALIZA CEN WTI: ODZYSKIWANIE 21 DMA W ZWIĄZKU Z OBAWAMI O POPYT, NASTROJEM RYZYKA

  • Cena WTI wydłuża ożywienie z 10-dniowych minimów w piątek.
  • Obawy o popyt na ropę i nastroje na rynku sprzyjają wzrostowi czarnego złota.
  • Kupujący kierują się na 118,50 USD w związku z odnowioną zwyżką w obliczu zwyżkowego dziennego wskaźnika RSI.

WTI (kontrakty terminowe NYMEX) jest mocno licytowany na europejskiej sesji w ostatnim dniu tygodnia, korzystając z odnowionego apetytu na wrażliwe na ryzyko aktywa, takie jak ropa.

Obawy o perspektywy globalnego popytu z jednej strony i ograniczenie podaży z drugiej podsycają nastroje wokół czarnego złota. Rosyjski wicepremier Novak powiedział na początku piątku: „widzimy zawirowania na światowych rynkach ropy, niepewność co do ożywienia produkcji ropy w Iranie, Libii i Wenezueli”.

Stany Zjednoczone usankcjonowały chińskie i emirackie firmy oraz sieć irańskich firm, które pomagają eksportować irańskie produkty petrochemiczne, co ponownie rozpaliło obawy o brak dostaw.

Z krótkoterminowej perspektywy technicznej, WTI chce przetestować niedźwiedzie wsparcie klina, które teraz zmieniło opór na 118,50 USD na drodze do ożywienia, ponieważ odzyskało grunt powyżej krytycznej 21-dziennej średniej kroczącej (DMA) wynoszącej 115,14.

Zauważ, że cena potwierdziła załamanie rosnącego klina w środę po zamknięciu poniżej wsparcia rosnącej linii trendu, a następnie na 116,93 USD.

Odrodzenie się zakupów może spowodować ponowny test środowego maksimum na 116,92 USD, jeśli byki zdołają znaleźć akceptację powyżej poziomu 116 USD.

14-dniowy wskaźnik siły względnej (RSI) wskazuje na północ powyżej linii środkowej, co sugeruje, że powrót do zdrowia wydaje się mieć nogi w najbliższym czasie.

WTI: WYKRES DZIENNY

Miłosz Banasiewicz

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.