Akcje CMP zatłoczone przez sprzedawców


W czwartkowym obrocie akcje Compass Minerals International Inc (symbol: CMP) weszły na terytorium wyprzedaży, zmieniając właściciela tak nisko, jak 41,71 USD za akcję. Terytorium wyprzedaży definiujemy za pomocą wskaźnika siły względnej lub RSI, który jest wskaźnikiem analizy technicznej używanym do pomiaru momentum w skali od zera do 100. Akcje uważa się za wyprzedane, jeśli odczyt RSI spadnie poniżej 30.

W przypadku Compass Minerals International Inc, odczyt RSI osiągnął 29,6 — dla porównania świat metali i akcji górniczych objętych przez Metals Channel ma obecnie średni RSI 46,0, RSI Spot Gold wynosi 48,2, a RSI Spot Silver wynosi obecnie 45.1. Byczy inwestor może spojrzeć na odczyt CMP 29.6 jako znak, że ostatnia ciężka wyprzedaż jest w trakcie procesu wyczerpywania się i zacząć szukać okazji do wejścia po stronie kupna.

Patrząc na wykres rocznych wyników (poniżej), najniższy punkt CMP w jego 52-tygodniowym przedziale wynosi 40,20 USD za akcję, z 75,44 USD jako najwyższym punktem 52-tygodniowym — co w porównaniu z ostatnią transakcją wynoszącą 42,11 USD. Akcje Compass Minerals International Inc są obecnie notowane w dół o około 1,1% w ciągu dnia.

Compass Minerals International Inc 1 rok wykresu wydajności

Miłosz Banasiewicz

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.