Inflacja, podwyżki stóp, kryzysy niedoboru żywności i energii. Co się dzieje w światowej gospodarce?

Jest to jeden z lepszych wyników rynku amerykańskiego w ostatnich czasach i budzi nadzieje na przynajmniej bardziej trwały odpoczynek od ogólnego trendu spadkowego w tym roku.

Jednocześnie jednak napływ danych ekonomicznych uległ dalszemu pogorszeniu. Oczekuję, że ten wzrost na giełdzie nie potrwa długo.

Gospodarka amerykańska skurczyła się w pierwszym kwartale o 1,5%. Już w połowie recesji. Pewnego wytchnienia można zaobserwować w danych za drugi kwartał. Ale to druga połowa tego roku reklamuję jako prawdziwą strefę ryzyka dla amerykańskiej gospodarki.

Czy to nie ciekawe, jak Wall Street „mówiła” o silnej gospodarce, podczas gdy po raz kolejny była już w poważnym spadku.

Widzieliśmy również znaczące i niepokojące spadki Indeksu Przetwórstwa w Kansas City, dalsze pękanie bańki na rynku nieruchomości w szóstym miesięcznym spadku liczby oczekujących na sprzedaż domów, a wreszcie, co nie mniej ważne, przejście na spadek zysków przedsiębiorstw?

Nadal chcesz kupić akcje? Naprawdę? A inflacja i podwyżki stóp, kryzysy niedoboru żywności i energii, przed którymi stoi świat, muszą jeszcze w pełni wpłynąć na realną gospodarkę światową.

Moja prognoza potrójnego ryzyka recesji, Europa, USA, Chiny, to nie jest science fiction. Perspektywy na resztę 2022 r. są bardzo problematyczne.

Moim ulubionym rynkiem w tej chwili jest sektor energetyczny. Spodziewaj się dalszego wzrostu cen ropy i gazu. Połączenie faktycznej utraty podaży i rosnącej odmowy przyjęcia dostaw z Rosji spowoduje, że towary te będą znacznie wyższe.

Złoto również dobrze się buduje, aby w niedalekiej przyszłości wznowić ryzyko kupna.

Dolar amerykański jest tylko od razu pod niewielką presją, ponieważ większość komentatorów sugeruje, że protokół Fed jest bardziej ostrożny, ale ja po prostu nie widzę tego w ten sposób.

Prezes Fed dał jasno do zrozumienia, że ​​jest gotów wywołać problemy gospodarcze poprzez agresywne podwyżki stóp, aby pokonać inflację. Jest to błąd, ale prawdopodobnie będą tak uparci, jak gdyby inflacja była przejściowa. W tej chwili jest to jeden poważny błąd historyczny za drugim w Fed.

Rynek wciąż nie docenia ekonomicznej katastrofy ekstremalnej inflacji i jednocześnie występujących agresywnych podwyżek stóp. Zyski przedsiębiorstw zaczęły się rolować i prawdopodobnie ulegną dalszemu pogorszeniu do końca tego roku.

Clifford Bennett

Główny ekonomista ACY Securities. Poglądy wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie poglądami Clifford Bennett i nie reprezentują poglądów ACY Securities.

Wszystkie komentarze znajdują się w dokumentacji i mogą być cytowane bez dalszego zezwolenia wymaganego od ACY Securities lub Clifford Bennett.

Ta treść mogła zostać napisana przez osobę trzecią. ACY nie składa żadnych oświadczeń ani gwarancji i nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność dostarczonych informacji, ani za jakiekolwiek straty wynikające z inwestycji opartych na rekomendacjach, prognozach lub innych informacjach dostarczonych przez osoby trzecie. Ta treść ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi porady finansowej, inwestycyjnej ani innej, na której można polegać

Aleksandra Mazur

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.