Wracając do Parlamentu: dzielące tematy i gorące kwestie w zasięgu wzroku

Parlament wznowi prace na sesji w październiku. Jednak makrości obiecują we wrześniu prace „w górę” mające na celu wyjaśnienie dzielących tekstów dotyczących ubezpieczenia na wypadek bezrobocia i budżetu na 2023 r. w kontekście niepewności co do emerytur.

Żadnej nadzwyczajnej sesji we wrześniu w Zgromadzeniu i Senacie, to pierwsza od dwudziestu lat, przekonuje obóz prezydencki.

„To mocny akt, pierwszy przejaw zmiany metody” – zapewnia AFP przewodnicząca Zgromadzenia Yaël Braun-Pivet (Renesans). Umożliwi to uporządkowanie tekstów „bardzo wcześnie”, „wysłuchanie ministrów na ich mapach drogowych” we wrześniu i równoległe prowadzenie „pracy w okręgu wyborczym” po próbnej sekwencji siły nabywczej w lipcu i na początku sierpnia. , argumentuje.

„Chiche”, odpowiada socjalistyczna posłanka Christine Pires Beaune, nie ukrywając swojego sceptycyzmu. „W tych pierwszych miesiącach kadencji widzimy kompromisy tylko z prawicą” LR.

Na wstępie posłowie muszą sięgnąć od 3 października do tekstu w sprawie ubezpieczenia na wypadek bezrobocia, rozszerzającego obowiązujące od 2021 r. przepisy o dostępie do odszkodowania.

Aleksandra Mazur

Learn More →