USD/CHF WSPINA SIĘ DO PRAWIE TRZECH TYGODNI, ODZYSKUJE 0,9700 PRZED MINUTAMI FOMC

Połączenie czynników pchnęło USD/CHF w górę piąty dzień z rzędu w środę.
Impuls do podejmowania ryzyka podkopał bezpieczną przystań CHF i rozszerzył pewne wsparcie dla pary.
Bazowy byczy USD zapewnił dodatkowy wzrost przed protokołem z posiedzenia FOMC.
Para USD/CHF zyskała pewną pozytywną trakcję piąty dzień z rzędu w środę i wspięła się do dwuipółtygodniowego maksimum w pierwszej połowie sesji europejskiej. Wzrost podniósł ceny spot z powrotem powyżej poziomu 0,9700 i był sponsorowany przez kombinację czynników.

Impuls ryzyka – na co wskazuje silne ożywienie na światowych rynkach akcji – osłabił popyt na bezpiecznego franka szwajcarskiego. To, wraz z dominującym byczym sentymentem wokół dolara amerykańskiego, działało jak wiatr w ogon dla pary USD/CHF i pozostało wspierające.

W rzeczywistości dolar utrzymywał się na wysokim poziomie blisko dwuletniego szczytu i nadal czerpał wsparcie z oczekiwań, że Fed podniesie stopy procentowe w szybszym tempie, aby zwalczyć uporczywie wysoką inflację. Zakłady zostały potwierdzone przez jastrzębie wypowiedzi prezesa Fed Jerome’a ​​Powella z zeszłego tygodnia.

Przemawiając na Forum EBC w Sintrze, Powell powiedział, że Fed nadal koncentruje się na kontrolowaniu inflacji i że gospodarka USA jest dobrze przygotowana do prowadzenia bardziej restrykcyjnej polityki. W związku z tym uwaga rynku pozostanie skupiona na publikacji protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC.

Inwestorzy będą szukać nowych wskazówek na temat ścieżki zacieśniania polityki przez Fed. W piątek uwaga zostanie przeniesiona na uważnie obserwowany miesięczny raport o zatrudnieniu w USA (NFP). Wpłynie to na krótkoterminową dynamikę cen USD i zapewni nowy kierunkowy impuls parze USD/CHF.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →