USD/CAD ŚLEDZI POWOLNE RYNKI W POBLIŻU 1.2800, USA/KANADA, INDEKSY PMI, DANE O ZATRUDNIENIU W OCZEKIWANIU

USD/CAD walczy o obronę pierwszych dziennych zysków od czterech około sześciu tygodni minimum.
Przedłużony weekend w Kanadzie ogranicza natychmiastowe ruchy nawet w przypadku dolara amerykańskiego, WTI wstrzymało ostatnie spadki.
Mieszane nastroje, ostrożne nastroje przed raportem o kluczowych miejscach pracy, PMI również przedstawiają brak działań.
USD/CAD cofa się do 1,2805 wchodząc w poniedziałkową sesję europejską. Mimo to para Loonie wyłapuje trzydniowy trend spadkowy, jednocześnie broniąc kupujących wokół najniższych poziomów od sześciu tygodni.

To powiedziawszy, niedawna przerwa w notowaniu może być powiązana z odbiciem dolara amerykańskiego od dołka w ciągu dnia. Wyzwaniem dla sprzedających pary są również ostatnio słabe ceny głównej kanadyjskiej pozycji eksportowej ropy WTI, a także ostrożny nastrój przed kluczowymi danymi z tego tygodnia z USA i Kanady. Warto jednak zauważyć, że wydaje się, że sierpniowe Święto Obywatelskie w Kanadzie ograniczyło ostatnie posunięcia cytatu.

To powiedziawszy, indeks dolara amerykańskiego (DXY) podnosi ceny ofertowe do 105,80, odrównując straty w ciągu dnia w okolicach najniższego poziomu od miesiąca. Z drugiej strony ceny ropy naftowej WTI pozostają pod presją blisko 95,70 USD, co oznacza spadek o 0,85% w ciągu jednego dnia w związku z obawami o większy wzrost produkcji ze strony Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i sojuszników, w tym Rosji, grupy znanej jako OPEC+. Obawy przed recesją gospodarczą wpływają również na ceny ropy WTI i wspierają odbicie USD/CAD.

Aleksandra Mazur

Learn More →