USD/CAD: LOONIE DALEJ SŁABNIE Z POWODU NASILAJĄCYCH SIĘ OBAW O PERSPEKTYWY GLOBALNEGO WZROSTU – MUFG

Według analityków MUFG Bank, dolar kanadyjski prawdopodobnie ucierpi bardziej z powodu nasilających się globalnych obaw o wzrost gospodarczy i negatywnych skutków ubocznych wynikających z wyższych stóp procentowych. Widzą wzrost USD/CAD w krótkim okresie.


„CAD ulegnie dalszemu osłabieniu w najbliższym czasie z powodu nasilających się obaw o mocniejsze spowolnienie globalnego wzrostu. Po przetestowaniu oporu na poziomie 1,3000, para ostatecznie przebiła się zdecydowanie wyżej, osiągając szczyt 1,3224 w ciągu ostatniego tygodnia. Bycza akcja cenowa wspiera nasz pomysł na handel i wskazuje na dalsze wzrosty”.

„CAD gwałtownie się osłabił, nawet po tym, jak BoC podniósł stopy o większe 100 pb i zasygnalizował dalsze podwyżki w tym roku. Same wyższe rentowności nie wystarczą, aby w obecnych warunkach zapobiec osłabieniu CAD w stosunku do USD. Wsparcie wyższych rentowności zostało z nawiązką skompensowane przez nasilające się obawy o globalny wzrost, co spowodowało, że cena ropy Brent gwałtownie spadła poniżej 100 USD za baryłkę”.

„Istnieją obawy, że BoC może przesadzić z podwyżkami stóp tak szybko, że zwiększa to również ryzyko gwałtownego spowolnienia krajowego. BoC zauważył już, że aktywność na rynku mieszkaniowym wyraźnie spada. Nadal spodziewamy się, że Fed będzie podnosić stopy dłużej niż BoC, biorąc pod uwagę, że gospodarka kanadyjska powinna naszym zdaniem okazać się wrażliwa na wyższe stopy”.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →