Sygnał walutowy EUR/USD: para pozostanie w granicach zakresu przed wskaźnikami CPI w USA

Para EUR/USD dokonała silnego niedźwiedziego przełamania, gdy inwestorzy zastanowili się nad najnowszymi danymi o zatrudnieniu poza rolnictwem w USA . Według Bureau of Labor Statistics (BLS) gospodarka dodała w lipcu ponad 528 tys. Był również lepszy niż skorygowane 392 tys. miejsc pracy, które zostały utworzone w czerwcu.

Dodatkowe dane ujawniły, że stopa bezrobocia spadła w lipcu z 3,6% do 3,5%. Spadek ten był równie lepszy, niż oczekiwali analitycy. Co więcej, wskaźnik aktywności zawodowej i płace nadal rosły. Te liczby sugerują, że gospodarka amerykańska potrzebowała dwóch lat, aby odzyskać 22 miliony miejsc pracy, które straciła podczas pandemii.

Dlatego te liczby sugerują, że Rezerwa Federalna prawdopodobnie będzie kontynuować kampanię podwyżek stóp, aby powstrzymać gwałtownie rosnącą inflację. Dane opublikowane w lipcu pokazały, że inflacja w Ameryce wzrosła w czerwcu do kilkudziesięcioletniego maksimum 9,1%.

Kolejnym ważnym katalizatorem dla pary będą nadchodzące dane o inflacji w USA zaplanowane na środę. Ekonomiści spodziewają się, że dane pokażą, że krajowa inflacja spadła z 9,1% do 8,7% w ujęciu rok do roku. Uważają również, że spadł on z 1,3% do 0,2% w ujęciu miesięcznym wraz ze spadkiem ceny benzyny. Jednak inflacja pozostaje znacznie powyżej celu banku na poziomie 2,0%.

Aleksandra Mazur

Learn More →