Spadające ceny ropy osłabiają szaleństwo, USD/CAD wycofuje się z najwyższego poziomu od maja 2020 r.

USD/CAD wycofuje się z najwyższego poziomu od maja 2020 r. przy skromnym spadku USD.
Spadające ceny ropy osłabiają szaleństwo i pomagają na razie ograniczyć spadki.
Byki czekają teraz na trwałą siłę poza obszarem 1,3830-40, zanim postawią nowe zakłady.
Para USD/CAD przyciąga pewne zakupy w pobliżu regionu 1,3760 i zatrzymuje się w ciągu dnia z najwyższego poziomu od maja 2020 r., który dotknął wcześniej we wtorek. Ceny spot wracają do poziomu 1,3800 podczas wczesnej sesji w Ameryce Północnej i starają się bazować na niedawnym zwyżce obserwowanej w ciągu ostatniego tygodnia.

Obawy, że globalne spowolnienie gospodarcze i wzrost liczby przypadków COVID-19 w Chinach zaszkodzą światowemu popytowi na paliwo, powodują spadek cen ropy naftowej drugi dzień z rzędu. To z kolei podważa szaleństwo związane z towarami i działa jak wiatr w ogon dla pary USD/CAD. To powiedziawszy, spadek kursu dolara w ciągu dnia może ograniczyć wzrost.

Z technicznego punktu widzenia para USD/CAD do tej pory starała się znaleźć akceptację lub wykorzystać dynamikę poza strefą podaży 1,3830-1,3840. To sprawia, że ​​rozsądnie jest poczekać na mocne zakupy, poza dziennym szczytem wahań, wokół regionu 1,3855, przed pozycjonowaniem się na dalszy ruch aprecjacyjny.

Para USD/CAD może wówczas przyspieszyć tempo i dążyć do odzyskania okrągłej wartości 1,3900. Kolejna istotna przeszkoda znajduje się w pobliżu regionu 1,3925-1,3930, powyżej którego ceny spot mogą dalej rosnąć w kierunku psychologicznej granicy 1,4000.

Z drugiej strony, obszar 1,3760, czyli dzienny dołek, wydaje się teraz działać jako natychmiastowe wsparcie. Każdy dalszy spadek może być postrzegany jako okazja do zakupu i pozostanie ograniczony w pobliżu granicy 1,3700. Ten ostatni powinien działać jako kluczowy punkt dla traderów krótkoterminowych, który w przypadku zdecydowanego przełamania może skłonić do technicznej sprzedaży.

Para USD/CAD może wówczas stać się podatna na wydłużenie korekty w kierunku poziomu 1,3600, zanim w końcu zejdzie z powrotem do miesięcznego dołka wahań, wokół psychologicznego znaku 1,3500.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →