Solana uruchomi swój własny smartfon z technologią blockchain w 2023 r.

Kryptowaluta Solana urosła o prawie 25% w ciągu tygodnia. Analitycy zauważają, że żadna z 10 najlepszych kryptowalut nie może pochwalić się takim wynikiem. Aktualna cena waluty cyfrowej wynosi 40,90 USD. Ostatni najniższy poziom wyniósł 25,96 USD.

Należy zauważyć, że SOL urósł nie tylko w kontekście ogólnego ożywienia na rynku kryptowalut, ale także dzięki własnemu rozwojowi przez Solana Labs, który ogłosił wydanie własnego smartfona „Saga” opartego na Androidzie.

To urządzenie będzie miało specjalne funkcje, takie jak portfel kryptograficzny i pakiet oprogramowania Solana Mobile Stack (SMS) dla programów Web3. Smartfon będzie kosztował około 1000 USD i będzie dostępny na początku 2023 roku.

Smartfon będzie miał też sklep z aplikacjami mobilnymi Web3 dApps (aplikacja zdecentralizowana), integrujący funkcję Solana Pay. Usługa ta umożliwi Ci dokonywanie płatności online za pomocą kodów QR. Dodatkowo telefon będzie wyposażony we wbudowany mobilny portfel i schowek, aby zapewnić bezpieczeństwo.

Według Sama Bankman-Fried, dyrektora generalnego giełdy kryptowalut FTX i jednego z kluczowych orędowników SOL, wszystko na świecie staje się mobilne. Jednak rozwój mobilnych kryptowalut ma już za sobą, a najlepszym rozwiązaniem było umieszczenie w smartfonie prawdziwego portfela.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.