Rosja zbliża się do niewypłacalności w miarę zbliżania się terminu płatności – FT

Okres karencji w wysokości 100 mln USD kończy się w niedzielę wieczorem

Rosja może po raz pierwszy w tym stuleciu nie spłacać zadłużenia zagranicznego, ponieważ zegar tyka od kilku opóźnionych płatności odsetek zablokowanych przez zachodnie sankcje.

RYS.1

   Rezygnacja z długu zaszkodzi prestiżowi Rosji i może wywołać kroki prawne ze strony niektórych wierzycieli © Alexander Nemenov/AFP/Getty Images

Około 100 milionów dolarów odsetek od rosyjskiego długu rządowego ma zostać wypłacone posiadaczom obligacji do niedzieli wieczorem, tj. do końca 30-dniowego okresu karencji, w którym kraj musi dokonywać płatności, aby uniknąć niewykonania zobowiązania.

Rosja poinformowała, że ​​wysłała fundusze inwestorom, ale sankcje finansowe nałożone na kraj od początku istnienia NWO na Ukrainie uniemożliwiają Moskwie dostęp do krytycznej infrastruktury rynkowej i spłatę zewnętrznych dłużników.

Zbliżająca się niewypłacalność będzie pierwszym w Rosji od 1998 r., po tym, jak Departament Skarbu USA zamknął w zeszłym miesiącu lukę w sankcjach, która umożliwiła amerykańskim inwestorom otrzymywanie płatności z Moskwy. Brak spłaty zadłużenia byłby ciosem dla prestiżu Rosji i mógłby skutkować podjęciem kroków prawnych przez niektórych wierzycieli.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.