Przy cenie 6,98 USD nadszedł czas, aby umieścić The Container Store Group, Inc. (NYSE:TCS) na Twojej liście obserwacyjnej?

The Container Store Group, Inc. (NYSE:TCS) nie jest największą firmą na rynku, ale w ciągu ostatnich kilku miesięcy odnotowała przyzwoity wzrost cen akcji wśród nastolatków na NYSE. Ponieważ wielu analityków zajmuje się akcjami, możemy spodziewać się, że wszelkie informacje mające wpływ na cenę zostały już uwzględnione w cenie akcji. Czy jednak akcje nadal mogą być sprzedawane po stosunkowo niskiej cenie? Przyjrzyjmy się perspektywom i wartości Container Store Group w oparciu o najnowsze dane finansowe, aby sprawdzić, czy taka możliwość nadal istnieje.

Jaka jest szansa w Container Store Group?
Cena akcji wydaje się w tej chwili sensowna, zgodnie z moim modelem wielokrotności cen, w którym porównuję stosunek ceny do zysku firmy do średniej w branży. W tym przypadku użyłem wskaźnika ceny do zysku (PE), biorąc pod uwagę, że nie ma wystarczających informacji, aby wiarygodnie prognozować przepływy pieniężne akcji. Uważam, że wskaźnik Container Store Group wynoszący 4,4x jest notowany nieco poniżej wskaźnika swoich konkurentów w branży wynoszący 5,79x, co oznacza, że ​​jeśli kupisz dzisiaj Container Store Group, zapłacisz za to przyzwoitą cenę. A jeśli uważasz, że Container Store Group powinien handlować w tym przedziale, to nie ma zbyt wiele miejsca, aby cena akcji wzrosła ponad poziomy innych konkurentów z branży w dłuższej perspektywie. Czy jest więc kolejna szansa na tanie zakupy w przyszłości? Biorąc pod uwagę, że udział Container Store Group jest dość zmienny (tj jego ruchy cenowe są powiększane w stosunku do reszty rynku), co może oznaczać, że cena może spaść niżej, dając nam możliwość późniejszego zakupu. Wynika to z wysokiej bety, która jest dobrym wskaźnikiem zmienności cen akcji.

Czy możemy spodziewać się wzrostu od Container Store Group?

Inwestorzy poszukujący wzrostu w swoim portfelu mogą chcieć rozważyć perspektywy spółki przed zakupem jej akcji. Kupno świetnej firmy z solidnymi perspektywami w niskiej cenie to zawsze dobra inwestycja, więc przyjrzyjmy się również przyszłym oczekiwaniom firmy. Chociaż w przypadku Container Store Group oczekuje się ujemnego wzrostu zysków o -7,5%, co nie sprzyja budowaniu jego tezy inwestycyjnej. Wydaje się, że ryzyko przyszłej niepewności jest wysokie, przynajmniej w najbliższym czasie.


Czy jesteś udziałowcem? Obecnie wydaje się, że TCS obraca się wokół mnożników cen branżowych, ale biorąc pod uwagę niepewność związaną z ujemnymi zwrotami w przyszłości, może to być odpowiedni moment na zmniejszenie ryzyka w Twoim portfelu. Czy Twoja obecna ekspozycja na akcje jest optymalna dla całego portfela? Czy koszt alternatywny utrzymywania zapasów o negatywnych prognozach jest zbyt wysoki? Zanim podejmiesz decyzję w sprawie TCS, sprawdź, czy zmieniły się jego podstawy.

Czy jesteś potencjalnym inwestorem? Jeśli przez jakiś czas obserwowałeś TCS, teraz może nie być optymalnym momentem na zakup, biorąc pod uwagę, że handel odbywa się wokół mnożników cen w branży. Oznacza to, że błędna wycena przynosi mniejsze korzyści. Ponadto negatywna perspektywa wzrostu zwiększa ryzyko utrzymywania akcji. Istnieją jednak również inne ważne czynniki, których nie rozważyliśmy dzisiaj, które mogą pomóc w uzyskaniu opinii na temat TCS, jeśli cena oscyluje poniżej wskaźnika PE w branży.

Zagłębienie się w wspomniane wcześniej prognozy dla Container Store Group pomoże ci zrozumieć, jak analitycy postrzegają przyszłe akcje. Na szczęście możesz sprawdzić, co prognozują analitycy, klikając tutaj .

Jeśli nie jesteś już zainteresowany Container Store Group, możesz skorzystać z naszej bezpłatnej platformy, aby zobaczyć naszą listę ponad 50 innych akcji o dużym potencjale wzrostu.

Masz opinię na temat tego artykułu? Martwisz się o treść? Skontaktuj się z nami bezpośrednio. Ewentualnie wyślij e-mail do zespołu redakcyjnego (at) Simplywallst.com.

Ten artykuł autorstwa Simply Wall St ma charakter ogólny. Podajemy komentarze w oparciu o dane historyczne i prognozy analityków wyłącznie przy użyciu bezstronnej metodologii, a nasze artykuły nie mają stanowić porady finansowej. Nie stanowi rekomendacji do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek akcji i nie bierze pod uwagę Twoich celów ani Twojej sytuacji finansowej. Naszym celem jest dostarczenie długoterminowej, ukierunkowanej analizy opartej na podstawowych danych. Należy pamiętać, że nasza analiza może nie uwzględniać najnowszych ogłoszeń firm dotyczących cen lub materiałów jakościowych. Simply Wall St nie posiada żadnej pozycji w żadnej z wymienionych akcji.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →