Prognoza ropy naftowej WTI: ceny ponownie spadają

Wszystko poniżej poziomu 90 USD prawdopodobnie pozwoli rynkowi zejść do poziomu 80 USD, jeśli zostanie wystarczająco dużo czasu. Tak, jesteśmy teraz poniżej 200-dniowej EMA i grozi nam przebicie się przez główny obszar konsolidacji. Chociaż moglibyśmy się od tego odbić, w rzeczywistości rynek był nieco nieugięty pod względem presji sprzedażowej i prawdopodobnie warto zauważyć, że chociaż OPEC zdecydował się nie zwiększać produkcji, ceny i tak nadal spadają. Powinno to dokładnie powiedzieć, co inwestorzy myślą o perspektywach gospodarczych w przyszłości.

Biorąc to pod uwagę, gdybyśmy mieli odzyskać poziom 100 USD, musielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na ten rynek, ponieważ może on być gotowy, aby iść znacznie wyżej. W tym momencie prawdopodobnie odzyskalibyśmy 110 USD za pośrednictwem 50-dniowej EMA. Niekoniecznie wzywam, aby tak się stało, po prostu sugeruję, że może to być wynik. Uczestnicy rynku nadal widzą wiele powodów do negatywności i myślę, że prawdopodobnie głównym wnioskiem jest to, że rynek po prostu nie może stanąć na nogi. Z tego powodu uważam, że nadal będziecie zmagać się z krótkoterminowymi rajdami, aby wykazywać oznaki wyczerpania.

Rezerwa Federalna zacieśnia politykę monetarną i będzie to robić nadal. Jest to niekorzystne dla apetytu na ryzyko, który z kolei jest negatywny dla wszelkiego rodzaju rzeczy, w tym ropy. Obecnie główną myślą jest to, że spowolnienie gospodarcze zmniejszy popyt i niewiele jest sposobów, aby zmienić tę opinię. Myślę, że dzięki temu załamiemy się raczej prędzej niż później, zwłaszcza że rynki są tak samo niestabilne, jak były, nie tylko tutaj, ale wszędzie indziej. Zalecane jest zarządzanie ryzykiem, przy czym kluczowa jest wielkość pozycji i wszystko w tym momencie. Nie byłbym tu słodki i nie próbowałbym wybierać dna, bo wygląda na to, że jeszcze tego nie zrobiliśmy.

Aleksandra Mazur

Learn More →