Prognoza EUR/USD: Para spada w kierunku FOMC

To ma pewien sens, że w ciągu najbliższych kilku dni możemy spaść do poziomu parytetu, ponieważ rynek jest tak negatywny i próbuje wycenić bardzo jastrzębią Rezerwę Federalną . Środa jest posiedzeniem Rezerwy Federalnej, więc chociaż spodziewamy się podwyżki stóp procentowych, w rzeczywistości komunikat będzie prawdopodobnie miał więcej wspólnego z tym, gdzie dalej idzie ten błąd niż z czymkolwiek innym. Jedynym wyjątkiem może być podwyżka Rezerwy Federalnej o 100 punktów bazowych.

Wielkość świecy jest dość ważna i sugeruje, że schodzimy niżej. Fakt, że zamykamy się na samym dole świecy, sugeruje, że nastąpi również trochę kontynuacji. Z tego powodu wierzę, że krótkoterminowe rajdy prawdopodobnie zostaną sprzedane, ale nie wiemy, czy będzie to coś, co wydarzy się od razu, czy będzie to coś, co nastąpi po spotkaniu.

Po całkowitym przewróceniu euro może przekroczyć poziom 1,03, co byłoby dość dużą sprawą, ale 50-dniowa EMA znajduje się tuż powyżej poziomu 1,04, na który zwracam szczególną uwagę. Poziom 1,04 był obszarem, w którym widzieliśmy poprzednie wsparcie, a teraz powinien mieć dużo „pamięci rynkowej” na tym rynku, co daje nam możliwość ponownej krótkiej pozycji.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →