PROGNOZA CEN ZŁOTA: XAU/USD WYGLĄDA NA GŁADSZĄ DROGĘ NA POŁUDNIE

Cena złota pozostaje pod presją blisko najniższego od tygodnia poziomu, co stanowi wsparcie na poziomie 960 USD. Mocniejszy DXY, rentowności utrzymują nadzieje na niedźwiedzie XAU/USD przed protokołem Fed, CPI w USA. Zniżka wydaje się bardziej przekonująca, ponieważ korygujące blaknięcie złota w stosunku do rocznego minimum.


Cena złota (XAU/USD) utrzymuje się już czwarty dzień z rzędu, gdy niedźwiedzie przygotowują się na świeże roczne dno, około tygodniowego minimum. To powiedziawszy, ostatnia słabość żółtego metalu może być powiązana z siłą dolara amerykańskiego, wspieraną przez wieloletnie wysokie rentowności obligacji skarbowych i jastrzębie zakłady Fed. Warto zauważyć, że obawy przed spowolnieniem gospodarczym i ostatnio mieszanym Fedspeakem nie zdołały odrzucić dolarowych byków, ponieważ rynki wyceniają 75 punktów bazowych (pb) podwyżki stóp przez Fed w listopadzie. Gdzie indziej ponure komentarze z Banku Światowego (WB) i Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) dołączają do niedawnej zaciekłej walki Rosja-Ukraina, aby wzmocnić nastroje związane z wyłączeniem ryzyka i skierować handlowców w stronę dolara amerykańskiego, co z kolei obciąża XAU/ Ceny w USD.

Podczas gdy awersja do ryzyka łączy się z jastrzębimi zakładami Fed, aby wpłynąć na kruszec, niedźwiedzie mogą utrzymać lejce przed protokołem posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) i danymi o amerykańskim indeksie cen towarów i usług konsumenckich (CPI) za wrzesień, które zostaną opublikowane w środę i czwartek odpowiednio.

Przeczytaj także: Prognoza cen złota: XAU/USD może zagrozić 1650 USD, jeśli wzrośnie awersja do ryzyka

Miłosz Banasiewicz

Learn More →