PROGNOZA CEN ZŁOTA: XAU/USD SPADA PONIŻEJ 1700 USD PO OPTYMISTYCZNYM AMERYKAŃSKIM NFP, NASTĘPNYM CPI

Cena złota spadła poniżej wartości 1700 USD w następstwie raportu o zatrudnieniu w USA.
US Nonfarm Payrolls przekroczył szacunki na poziomie 263 tys., nadchodzą kolejne podwyżki Fed.
Rentowności amerykańskich obligacji skarbowych wzrosły, pozostając powyżej 3,80%.
Cena złota spadła po tym, jak Departament Pracy USA podał dane o zatrudnieniu, które przekroczyły szacunki, uzasadniając potrzebę dalszego zacieśniania polityki pieniężnej przez Fed, wzmacniając dolara. Dlatego cena XAU/USD wynosi około 1690 USD, poniżej ceny otwarcia.

Przed opublikowaniem raportu US Nonfarm Payrolls, żółty metal oscylował wokół 1710 USD. Jednak po tym, jak nagłówki przekroczyły wiadomości, początkowa reakcja złota przesunęła się w kierunku regionu 1700 USD, ale początkowy ruch zanikł. Niemniej jednak w momencie pisania rozszerzył swoje straty poniżej 1700 USD w wyniku niestabilnej reakcji.

Dane z USA zgłoszone przez US Bureau of Labor Statistics (BLS) wzrosły o 263 tys., rozbijając szacunki 250 tys., podczas gdy stopa bezrobocia spadła do 3,5% z oczekiwań 3,7%. Choć jest to odczyt niższy od danych z sierpnia, był powyżej szacunków, co dodatkowo umocniłoby argumenty za podwyżką stóp Rezerwy Federalnej.

W międzyczasie kontrakty terminowe na rynek pieniężny wyceniały 92% szans na morszczuk stopy Fed o wartości 75 punktów bazowych, w porównaniu z 85,5% przed raportem US Nonfarm Payrolls.

Rentowności amerykańskich obligacji skarbowych wzrosły, przy czym rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wzrosła o trzy punkty bazowe do 3,865%, podczas gdy indeks dolara amerykańskiego, wskaźnik wartości dolara w porównaniu z sześcioma walutami, wzrósł o 0,28% do 112,565 .

Co oglądać

Teraz, gdy w lusterku wstecznym znajduje się raport US Nonfarm Payrolls, kolejnymi ważnymi wydarzeniami w amerykańskim kalendarzu będą dane o wrześniowym CPI oraz University of Michigan Consumer Sentiment w przyszłym tygodniu.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →