Para funta brytyjskiego do dolara amerykańskiego (GBP/USD)

Na początku europejskiej sesji funt brytyjski (GBP/USD) jest notowany w okolicach 1,1584, powyżej 21 SMA i 200 EMA. Nastawienie pozostaje bycze, ale GBP pokazuje poziomy wyczerpania i może nastąpić korekta techniczna w ciągu najbliższych kilku godzin, jeśli spadnie poniżej 1,1560.

Kurs GBP/USD waha się pomiędzy poziomami 1.1645 i 1.1550. Dzieje się tak w oczekiwaniu na decyzję Fed, która zostanie ogłoszona w przyszłym tygodniu w sprawie kluczowej stopy procentowej.

Dolar nadal tracił na wartości w stosunku do wszystkich konkurencyjnych walut, pod presją spadających rentowności amerykańskich obligacji skarbowych. Był to główny czynnik, który dał GBP/USD silny wzrostowy wzrost.

Biorąc pod uwagę, że rynek wycenia podwyżkę stóp procentowych o 0,75% przez Fed, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu nastąpi techniczna korekta kursu funta brytyjskiego i może on ponownie powrócić do zwyżkowego cyklu.

Początkowym wsparciem stał się poziom psychologiczny 1,1500. Zamknięcie poniżej tego poziomu na wykresie 4-godzinnym może zostać uznane za trend spadkowy i otworzy drogę do kolejnego spadku w kierunku 1,1343 (200 EMA) i 1,1230 (7/8 Murray).

Miłosz Banasiewicz

Learn More →