Ogromny wzrost kursu dolara australijskiego! AUD/USD odrabia straty inspirowane RBA i wspina się do ponad tygodniowego maksimum. Rynek walutowy Forex niespokojny

AUD/USD odrabia straty inspirowane RBA i wspina się do ponad tygodniowego maksimum we wtorek.
Utrzymujące się nastawienie na sprzedaż w USD, impuls do podejmowania ryzyka oferuje wsparcie wrażliwym na ryzyko australijczykom.
Tygodniowy zakres transakcyjny oznacza niedźwiedzi fazę konsolidacji i gwarantuje ostrożność.
Para AUD/USD odwraca straty w ciągu dnia, na czele z podwyżką stóp o 25 pb mniej niż oczekiwano przez Bank Rezerw Australii, i wspina się do ponadtygodniowego maksimum na początku europejskiej sesji. Jednak wzrost w ciągu dnia nie obejmuje kolejnych zakupów i zatrzymuje się tuż przed połową 0,6500.

Dolar amerykański przedłuża niedawny ostry spadek korygujący z dwuletniego maksimum osiągniętego w zeszłym tygodniu przy dalszym spadku rentowności amerykańskich obligacji skarbowych. Poza tym impuls do podejmowania ryzyka jeszcze bardziej obciąża dolara typu „bezpieczna przystań” i napędza przepływy w kierunku wrażliwych na ryzyko aussie.

Patrząc na szerszy obraz, para AUD/USD oscylowała w ciągu ostatniego tygodnia w wąskim paśmie. Akcja cenowa związana z zasięgiem stanowi formację prostokąta na wykresach intraday i wskazuje na niezdecydowanie wśród traderów w trakcie kolejnego etapu ruchu kierunkowego.

W kontekście gwałtownego spadku z sierpniowego miesięcznego szczytu, formację można nadal uznać za fazę niedźwiedziej konsolidacji. Co więcej, wskaźniki techniczne na wykresie dziennym – choć odradzają się z niższych poziomów – nadal utrzymują się na terytorium niedźwiedzi.

To z kolei sugeruje, że ścieżka najmniejszego oporu dla pary AUD/USD jest w dół i uzasadnia ostrożność dla byczych traderów. To powiedziawszy, niektóre dalsze zakupy zneutralizują niedźwiedzie nastawienie i przygotują grunt pod jakiś znaczący ruch aprecjacyjny w najbliższym czasie.

Para AUD/USD może następnie opierać się na ostatnim odbiciu od najniższego poziomu od kwietnia 2020 r. i dążyć do odzyskania okrągłej wartości 0,6600. Następnie następuje strefa oporu 0,6620-0,6625, powyżej której kolejny atak na pokrycie krótkich pozycji może podnieść ceny spot do poziomu 0,6700.

Z drugiej strony, dołek po RBA, około połowy 0,6400, wydaje się teraz chronić bezpośredni spadek przed okrągłym wskaźnikiem 0,6400. Przekonujące wybicie poniżej spowoduje, że para AUD/USD będzie podatna na osłabienie poniżej dołka YTD, wokół obszaru 0,6365-0,6360 i przetestuje znak 0,6300.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →