Kurs eurodolara EUR/USD ciągle mocno niestabilny! Więcej powodów do przyspieszenia tempa podwyżek stóp procentowych przez Fed!

Narastają pomruki i pogawędki na temat błędu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC). Te właśnie od weekendu, na przykład:

Zaklinacz Fed Timiraos napisał na Twitterze, że Fed może zbyt agresywnie zaostrzać politykę
Ray Dalio mówi, że „krótkoterminowa stopa procentowa jest teraz prawie odpowiednia”
To na inflacji

Mówiąc, że „przyczyna gwałtownego spadku inflacji buduje”, cytując:
„spadająca energia… i łagodzenie wąskich gardeł”.
i prognoza:

„przewidujemy, że globalna inflacja spadnie poniżej 4% w ciągu trzech miesięcy do września — mniej niż połowa tempa z poprzedniego roku”

Panteon (firma doradztwa gospodarczego):

Ważne jest, aby docenić, jak szybko inflacja może spaść w ciągu mniej więcej przyszłego roku dzięki ponownej kompresji marży — z szalenie podwyższonych poziomów — i spadającej inflacji żywności i energii


Nasza obecna bazowa prognoza zakłada, że ​​zasadnicza inflacja CPI spadnie poniżej 3% do połowy przyszłego roku z 8,3% w sierpniu, ale stopa poniżej 2% jest całkowicie możliwa.

Rynki wyczuwają potencjalny „zwrot” ze strony Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC). Urzędnicy z Fed byli jednak zdecydowani w sprawie agresywnych wezwań do podwyżek stóp, to z pewnością będzie musiało się zmienić. Powiedziawszy, że … są upartą grupą (utrzymali się na przejściu przez baaaardzo długo … straszny błąd).

Miłosz Banasiewicz

Learn More →