Inwestorzy skłaniają się ku wydarzeniu inflacyjnemu w USA

NZD/USD POZOSTAJE W TRENDZIE BOCZNYM POWYŻEJ 0,5600, PONIEWAŻ ZMIENNOŚĆ ZMNIEJSZA SIĘ PRZED INFLACJĄ W USA
NZD/USD żongluje powyżej 0,5600, ponieważ uwaga przeniosła się na dane o inflacji w USA.
Inwestorzy skłaniają się ku wydarzeniu inflacyjnemu w USA.
Business NZ PMI jest postrzegany jako niższy ze względu na niezwykle restrykcyjną politykę RBNZ.
Para NZD/USD wykazuje odwrotne ruchy na wczesnej sesji europejskiej, ponieważ inwestorzy przesunęli się na boki przed inflacją w USA. Biorąc pod uwagę wartość wrześniowego raportu o inflacji, inwestorzy wolą podjąć świadomą decyzję po publikacji. Profil ryzyka został wyciszony, ponieważ zmienność gwałtownie spadła.

Tymczasem rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA zablokowała się na poziomie 3,92%, a indeks dolara amerykańskiego (DXY) został zabarykadowany na terytorium czarterowym. Potężny DXY krąży wokół natychmiastowej przeszkody 113.30. Środowe „jastrzębi” protokół Rezerwy Federalnej (Fed) i mieszane dane o indeksie cen producentów (PPI) nie dały impulsu do działania w DXY.

Protokół Fed dyktował, że decydenci Fed opowiadają się za utrzymaniem niezwykle restrykcyjnej polityki, ponieważ osiągnięcie stabilności cen jest najważniejszym priorytetem. Równie istotna jest trwałość napiętej polityki przez pewien okres, dopóki presja cenowa nie spadnie przez kilka miesięcy.

Rozważenie amerykańskich projekcji inflacji wskazuje, że zasadniczy wskaźnik cen towarów i usług konsumenckich (CPI) spadnie do 8,1%, podczas gdy bazowy CPI spadnie do 6,5%. Niepewność co do danych o CPI w USA osiągnęła szczyt, ponieważ zapewni to jasność co do prawdopodobnej polityki pieniężnej Fed, zaplanowanej na pierwszy tydzień listopada.

Na froncie kiwi inwestorzy skupiają się na danych Business NZ PMI, które mają się ukazać w piątek. Dane ekonomiczne są niższe i wynoszą 52,5 w porównaniu z poprzednią publikacją 54,9. Wydaje się, że konsekwencje restrykcyjnej polityki Banku Rezerw Nowej Zelandii (RBA) rozgrywają się teraz, ponieważ firmy odkładają swoje plany ekspansji ze względu na wyższe zobowiązania odsetkowe. Poza tym bacznie obserwowane będą dane o CPI w Chinach. Zgodnie z konsensusem roczne dane o CPI przyspieszą do 2,8%.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →