FOREX TODAY: PATRZY NA KOMUNIKATY DOTYCZĄCE POLITYKI BANKU ANGLII

Oto, co musisz wiedzieć w czwartek, 4 sierpnia:

Podczas gdy decydenci FOMC odrzucali rynkową opinię, że Fed prawdopodobnie zacznie obniżać stopy procentowe w drugiej połowie dnia, dolar zachował w środę swoją siłę w stosunku do swoich rywali. Działania rynkowe pozostają stosunkowo przytłumione wczesnym rankiem w Europie, ponieważ inwestorzy czekają na ogłoszenie decyzji Banku Anglii (BOE). W dalszej części dnia amerykańskie zestawienie gospodarcze będzie zawierało cotygodniowe dane dotyczące początkowych roszczeń bezrobotnych i czerwcowego bilansu handlowego towarów. Tymczasem kontrakty terminowe na indeksy giełdowe w USA pozostają w ciągu dnia bez zmian, co wskazuje na ostrożny nastrój.

Podgląd decyzji BOE Rate: Bailey podąża śladami Powella podczas gołębiej wędrówki.

Prezes Fed Richmond, Tomas Barking, powiedział w środę, że obawy o recesję są nieco niezgodne z miesięcznym wzrostem liczby miejsc pracy o prawie 400 tys. i stopą bezrobocia na poziomie 3,6%. Prezes Fed w St. Louis, James Bullard, powtórzył, że chciałby, aby w tym roku stopa procentowa wzrosła do 3,75-4%. Wreszcie, prezes Fed z San Francisco, May Daly, przekonywała, że ​​rynki wyprzedzają siebie, oczekując obniżek stóp w przyszłym roku.

Oczekuje się, że BOE podniesie swoją stopę procentową o 50 punktów bazowych do 1,75% po posiedzeniu w sprawie polityki. Zapowiadając wydarzenie BOE, „BOE ma podnieść stopy procentowe o 50 punktów bazowych w Super Czwartek, ale prawdopodobnie nakreśli również ponury obraz, który obniżyłby oczekiwania co do ścieżki dalszych podwyżek”, powiedział analityk FXStreet Yohay Elam. „To złożone wydarzenie ma kilka zwrotów akcji, ale najprawdopodobniej spowoduje ogromne cierpienie”.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →