Dolar (EUR/USD) zyskuje stabilniejszą pozycję. AUD/USD w górę o 0,6%

Dolar zyskuje stabilniejszą pozycję w ciągu dnia, ale pozostaje na niższym poziomie w stosunku do walut towarowych, ponieważ sentyment do ryzyka zmienia się nieco bardziej pozytywnie w trakcie sesji.


Kurs EUR/USD spadł z 1,0750 do 1,0710 w porannym handlu europejskim, przy czym wcześniejszy szczyt osiągnął 1,0765. Duże wygaśnięcia opcji mogą być jednak czynnikiem, jak wskazano wcześniej, gdy para widzi znaczną część około 1,0760-80 – pomagającą ograniczyć zyski.

To samo można powiedzieć o USD/JPY, który utrzymuje się w pobliżu 127,00, gdzie istnieje wiele wygasających opcji nałożonych na poziom wartości. To powiedziawszy, indeks cen PCE w USA będzie kluczowym wydarzeniem ryzyka, które należy obserwować pod kątem ewentualnych działań w nadchodzącej sesji.

Dolar utrzymuje się na stałym poziomie i nieco się zmienił w stosunku do euro, jena, funta i franka. Jednak w stosunku do walut surowcowych notuje się gorzej. USD/CAD spadł o 0,2% do 1,2740, najniższego poziomu od trzech tygodni.

Tymczasem AUD/USD notuje się w górę o 0,6%, aby przetestować poziom zniesienia Fib 38,2 na niższym poziomie od kwietnia:

Jest to kluczowy poziom techniczny, który należy obserwować, zanim para zwróci się w stronę 0,7200, a następnie 100-dniowej średniej kroczącej (czerwona linia), obecnie widocznej na poziomie 0,7229.

NZD/USD jest w podobnej sytuacji, testując swój własny poziom zniesienia Fib 38,2 na 0,6529 w dniu:

Aleksandra Mazur

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.