Cena złota oddala się od szczytu w ciągu dnia, sonduje pięciodniowy trend spadkowy na tygodniowym minimum

Cena złota oddala się od szczytu w ciągu dnia, sonduje pięciodniowy trend spadkowy na tygodniowym minimum.
Rozmowy na temat BOE w Japonii ostatnio przyczyniły się do odbicia korygującego XAU/USD.
Obawy gospodarcze, wycena przez rynek kolejnego ruchu Fed rzucają wyzwanie nabywcom metali.
Minutes powinny ujawnić determinację polityków do dalszych podwyżek stóp procentowych, aby zadowolić sprzedawców złota.
Cena złota (XAU/USD) ma trudności z obroną pierwszych dziennych wzrostów od sześciu około 1668 USD, wchodząc w środową sesję europejską, ponieważ powolne rynki utrzymują nadzieję na niedźwiedzie metali przed kluczowym posiedzeniem Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC).

Świeże plotki na temat interwencji japońskich polityków na rynku pieniężnym i wskazówka Banku Anglii (BOE) o przedłużeniu niespodziewanego programu skupu obligacji, zasygnalizowanego przez Financial Times (FT), wywołały ostatnio korygujące odbicie żółtego metalu. Również prawdopodobnie na korzyść cen XAU/USD mogą być nadzieje na dalsze bodźce z Europy i Chin, ponieważ oba narody usilnie starają się zlekceważyć nieszczęścia związane z recesją.

Kalkulator walut

Powolne rentowności amerykańskich obligacji skarbowych w okolicach wielomiesięcznego maksimum również drażniły nabywców złota na najniższym poziomie od tygodnia. To powiedziawszy, rentowności 30-letnich obligacji skarbowych USA pozostają na marginesie w pobliżu 3,91% po wzroście do najwyższego poziomu od 2014 roku poprzedniego dnia. Na tej samej linii znajdują się kupony na 2-letnie obligacje amerykańskie, które odnotowały wzrost o około 4,28%, czyli w dół drugi dzień z rzędu.

Należy jednak zauważyć, że obawy gospodarcze rozprzestrzeniane przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) i jastrzębie zakłady Fed wydają się utrzymywać sprzedających metale nadzieje przed najważniejszymi protokołami Fed. Tutaj niedźwiedzie XAU/USD będą wiwatować, obserwując gotowość decydentów do dalszych podwyżek stóp, takich jak te, które ostatnio zasygnalizowała prezes Fed z Cleveland Loretta Mester.

W przypadku, gdy protokół FOMC zaskoczy rynki, wykazując opór członków komisji w podwyżce stóp w obliczu obaw o recesję, XAU/USD może jeszcze silniej przedłużyć ostatnie odbicie.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →