Bitcoin trafia na rynki europejskie: jak pojawienie się pierwszego miejsca Bitcoin ETF może zwiększyć akceptację w UE?

Chociaż z pewnością był to burzliwy rok dla bitcoina, wydaje się, że nic nie jest w stanie stanąć na drodze kryptowaluty, jeśli chodzi o budowanie rozpędu w kierunku akceptacji przez mainstream. Wraz z wiadomością, że spot bitcoin ETF ma wylądować w Europie tego lata, europejscy inwestorzy będą mieli bezprecedensowy dostęp do BTC na tradycyjnych rynkach.

W lipcu na Euronext Amsterdam, główną giełdę papierów wartościowych i część ogólnoeuropejskiego rynku Euronext, pojawi się pierwszy w Europie fundusz typu spot bitcoin Exchange .

ETF ma zostać uruchomiony przez londyńską platformę zarządzania aktywami cyfrowymi, Jacobi Asset Management, a fundusz rozpocznie obrót kapitałem holenderskim pod oznaczeniem BCOIN. Ten ruch ma dać europejskim inwestorom instytucjonalnym i detalicznym możliwość inwestowania w bitcoin i rynek kryptowalut za pośrednictwem ETF za 1,5% rocznej opłaty za zarządzanie.

„Nasz produkt to pierwszy kasowy lub fizyczny fundusz Bitcoin, a fundusz nie może pożyczać, stawiać ani lewarować żadnych aktywów, które posiada” – powiedział Jamie Khurshid , dyrektor generalny Jacobi Asset Management, w wywiadzie dla Cointelegraph. „Po raz pierwszy w Europie inwestorzy kupujący giełdowy produkt Bitcoin będą właścicielami jednostek, które są właścicielami Bitcoin. W Europie istnieją inne produkty giełdowe, ale nie ma innego spot BTC ETF.”

Miłosz Banasiewicz

Learn More →