AUD/USD OSIĄGNĄŁ CZTERODNIOWE MAKSIMA POWYŻEJ 0,6800, GDY DOLAR AMERYKAŃSKI WYCOFUJE SIĘ

Dolar amerykański spada na wszystkie strony, oddala się od wieloletnich szczytów.
Dane gospodarcze z USA w większości powyżej oczekiwań.
AUD/USD wzrósł w piątek, nadal zbliża się do najniższego tygodniowego zamknięcia od maja 2020 r.
AUD/USD rośnie w piątek o ponad 50 pipsów, gdy oddala się od wieloletniego minimum, które osiągnął w czwartek na 0,6697. Ostatnio para osiągnęła najwyższy poziom od poniedziałku, czyli 0,6805.

Pod koniec tygodnia AUD/USD oscyluje wokół 0,6800, daleko od ostatniego minimum, ale nadal jest ujemny w ciągu tygodnia. Tygodniowe zamknięcie może być najniższe od maja 2020 r.; jednak gwałtowne odbicie od 0,6700 jest pozytywnym znakiem dla Aussie.

DOLAR POPRAWNY NIŻEJ W OBLICZU APETYTU NA RYZYKO
Dolar wycofuje się, ponieważ akcje w USA odnotowują silne wzrosty. Dow Jones wzrósł o 2,00%, a S&P 500 o 1,75%. Rentowności w USA są nieco niższe, na co nie mają wpływu dane gospodarcze z USA. DXY spada w piątek o 0,62%, najgorszy wynik od miesiąca.

Dane opublikowane w piątek pokazały, że sprzedaż detaliczna wzrosła w czerwcu powyżej oczekiwań, indeks Empire Manufacturing wzrósł nieoczekiwanie do 11,1, a raport o ufności konsumenckiej również przekroczył konsensus rynkowy. Szanse na podwyżkę stóp procentowych Rezerwy Federalnej o 100 punktów bazowych na lipcowym posiedzeniu wzrosły po tych danych; i zostały częściowo zrekompensowane przez Fedspeak, co sugeruje, że podwyżka o 75 pb wydaje się bardziej prawdopodobna.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →