Analiza techniczna Dow Jones: Indeks nadal spada

Indeks Dow Jones Industrial Average spadł podczas ostatnich notowań na poziomach intraday, odnotowując straty przez czwartą sesję z rzędu o -0,67%, tracąc około 208,54 pkt. Ustabilizował się na koniec handlu na poziomie 30 772,80, po spadku podczas wtorkowego handlu o -0,62%.

Sezonowo modyfikowany CPI w USA wzrósł w czerwcu o 1,3%, wyprzedzając oczekiwania na wzrost o 1,1% i po wzroście o 1% w maju. Bazowy CPI, który wyklucza bardziej zmienne ceny żywności i energii, wzrósł o 0,7%, powyżej konsensusu zakładającego wzrost o 0,5%. Natomiast roczna stopa ogólnego CPI przyspieszyła do 9,1% z 8,6% w maju.

Ceny żywności wzrosły o 1%, ceny energii wzrosły o 7,5%, a ceny samej benzyny o 11,2%, podczas gdy presja cenowa nadal koncentruje się na rosnących kosztach żywności i energii.

Chociaż wydaje się, że inflacja bazowa osiągnęła szczyt w kategoriach takich jak bilety lotnicze, nie przynosi to ulgi Amerykanom, którzy wciąż napełniają swoje samochody ponad 4,60 dolarami za galon benzyny i mają problemy z zakupami żywności.

Raport podniósł perspektywy podniesienia przez Rezerwę Federalną stóp procentowych o więcej niż wcześniej oczekiwano 75 punktów bazowych, ponieważ traderzy futures związani z docelową stopą funduszy federalnych wycenili możliwość dalszego wzrostu stóp procentowych o kolejne 100 punktów bazowych na zakończenie posiedzenia politycznego, które odbyło się później w tym roku. miesiąc.

Technicznie rzecz biorąc, spadek indeksu wiąże się z początkiem negatywnych sygnałów na wskaźnikach względnej siły , po osiągnięciu obszarów wykupionych operacji, w świetle dominacji korygującego trendu niedźwiedziego w krótkim okresie, a jego transakcje wzdłuż większego i mniejszego nachylenia niedźwiedzia linie, jak pokazano na załączonym wykresie dla (dziennego) okresu. Jednocześnie cierpi z powodu utrzymującej się negatywnej presji na handel poniżej prostej średniej ruchomej z ostatnich 50 dni.

Dlatego też, w oparciu o powyższe, spodziewamy się większego spadku indeksu podczas nadchodzącego handlu, o ile poziom oporu 31 885,00 pozostanie nienaruszony, aby ponownie skierować się na ważny poziom wsparcia 29 653,30.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →