Stratedzy BofA widzą porażkę Wall Street, która zmusza ludzi do sprzedaży aktywów

NYSE Composite Index pokonuje wiele poziomów wsparcia technicznego

Według strategów z Bank of America Corp rosnące straty na Wall Street przeradzają się w wymuszoną likwidację aktywów.

Indeks NYSE Composite, który obejmuje amerykańskie akcje, kwity depozytowe i fundusze inwestycyjne w nieruchomościach, przekroczył kilka poziomów wsparcia technicznego, w tym 200-tygodniową średnią ruchomą, psychologiczne 14 000 oraz maksima z 2018 i 2020 roku. Według Bank of America, skumulowane straty mogą teraz zmusić fundusze do sprzedaży większej ilości aktywów w celu zebrania pieniędzy, przyspieszając wyprzedaż.


„Najlepszy barometr” Wall Street upada, jak napisali w czwartek stratedzy kierowani przez Michaela Hartnetta, pozostając taktycznie niedźwiedzią stroną, dopóki panika nie zmusi banku centralnego do interwencji.


   Barometr Broad Wall Street przełamuje kilka poziomów technicznych

Indeks S&P 500 po raz pierwszy od 2009 roku pokazał straty trzeci kwartał z rzędu, a Nasdaq 100 pierwszy raz od 20 lat, a inwestorzy przygotowują się na jeszcze większe straty. Akcje spadają w związku z obawami, że Rezerwa Federalna pogrąży gospodarkę w recesji w miarę zaostrzania polityki, co negatywnie wpłynie na zyski firm.


„Rynki przestają panikować, gdy banki centralne zaczynają panikować”, powiedział Hartnett, dodając, że spodziewa się, że indeks S&P 500 spadnie do 3333, powodując „panikę polityczną” prawdopodobnie przed spotkaniem G20 w listopadzie. Przewiduje on wzrost cen akcji po tym, ale mówi, że rynek amerykański nie osiągnie „dużego dołka” aż do pierwszego kwartału przyszłego roku, kiedy recesja i szok kredytowy doprowadzą do szczytu rentowności, dolara i Fed. agresywność.


Stratedzy BofA powiedzieli, że prognozują, że S&P 500 spadnie do 3300 i pozwoli na krach do 3000. Hartnett i jego zespół dodali, że 20% spadek poniżej 200-dniowej średniej ruchomej był dobrym punktem wejścia do akcji w ciągu ostatnich 100 lat.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →