SIŁA DOLARA MOŻE UTRZYMAĆ SIĘ NA POCZĄTKU 2023 R. – WELLS FARGO

Według analityków Wells Fargo, siła dolara może utrzymać się bardziej niż wcześniej szacowano po wydarzeniach tego tygodnia, w tym podwyżkach stóp przez wiele banków centralnych i spadkach na giełdach. 

KLUCZOWE CYTATY: 

„Wnioski z bonanzy banku centralnego w tym tygodniu są dla nas jasne. W sytuacji, gdy FOMC staje się jeszcze bardziej jastrzębi, w połączeniu z zagranicznymi bankami centralnymi, które prawdopodobnie nie będą w stanie nadążyć za Fedem, dolar amerykański powinien nadal się umacniać. W tej chwili prognozujemy dużą siłę dolara w stosunku do większości walut G10 i rynków wschodzących do końca tego roku”.

„Teraz uważamy, że ryzyko dla naszej opinii na temat dolara jest przesunięte w kierunku dalszego wzrostu. Biorąc pod uwagę jastrzębią perspektywę stóp procentowych Fed, siła dolara może utrzymać się na początku 2023 roku. Nieustanny wzrost dolara powinien być najsilniejszy w stosunku do walut rynków wschodzących, ale waluty wrażliwe na ryzyko, takie jak dolar australijski i nowozelandzki, również mogą doświadczyć ponownych spadków”.

„Wchodząc w ten tydzień, wierzyliśmy, że dolar amerykański będzie nadal umacniał się do końca tego roku. Po wydarzeniach z tego tygodnia wzmocniliśmy przekonanie o tym poglądzie i teraz wierzymy, że siła dolara może utrzymać się na początku 2023 roku”.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →