Nadszedł dzień nakarmienia

Głównym wydarzeniem w handlu w tym tygodniu jest posiedzenie FOMC, a decyzję w sprawie polityki otrzymamy dzisiaj, a następnie odbędzie się konferencja prasowa prezesa Fed, Powella. Kontrakty terminowe na fundusze federalne pokazują, że prawdopodobieństwo podwyżki stóp o 75 punktów bazowych wynosi ~75%, co obrazuje pozycję rynku przy podejmowaniu decyzji.

Sama podwyżka stóp może jednak nie być najważniejsza. Zamiast tego handlowcy będą prawdopodobnie bardziej zainteresowani tym, jak Fed pozycjonuje swoje poglądy na gospodarkę i równoważy to z ich determinacją do pokonania inflacji. Nie spodziewam się, że znajdziemy się w miejscu, w którym bank centralny chce się jeszcze zmienić, ponieważ w nadchodzących miesiącach będzie więcej podwyżek stóp procentowych.

Gdybyście potrzebowali przypomnienia, stopa funduszy Fed wynosi teraz 1,50% – 1,75%, więc kolejna podwyżka stóp o 75 punktów bazowych przyniesie ją do 2,25% – 2,50%, a przed końcem roku odbędą się jeszcze trzy posiedzenia FOMC. Kurs końcowy cyklu jest postrzegany w przybliżeniu w zakresie od 3,50% do 4,00%, ale jestem skłonny sądzić, że ten pierwszy wydaje się bardziej prawdopodobny, biorąc pod uwagę okoliczności.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →