Czy The Merge to „niewypał”? Zakątek Kryptowalut

W zeszłym tygodniu główne kryptowaluty, takie jak bitcoin i ethereum, osiągnęły nowe minima. Rzeczywiście, wyprzedaż głównych aktywów, od złota po akcje, również popchnęła rynek kryptowalut w dół.
Bitcoin miał ciężki tydzień, chociaż we wtorek wzrósł powyżej 22 000 $ po raz pierwszy od sierpnia tego roku. Największa na świecie kryptowaluta odnotowała gwałtowny spadek w weekend, osiągając wczoraj najniższy poziom eToro wynoszący 18 105 USD po serii negatywnych wskaźników ekonomicznych, które spowodowały spadek rynków. Obecnie wynosi około 19 100 USD.
Ethereum tymczasem doświadczyło podobnej wyprzedaży, z dodatkowym obciążeniem oczekiwań wobec sieci Ethereum związanej z The Merge. W zeszły wtorek wartość tokena przekroczyła 1700 USD, ale wczoraj spadła do poziomu nieco poniżej 1300 USD. Obecnie wynosi około 1350 USD.
Wydaje się, że fuzja miała krótkoterminowy wpływ na cenę, ze znacznym spadkiem wkrótce po uruchomieniu. Ale patrząc szerzej, nawet na wyniki siedmiodniowe, obserwatorzy widzą, że token wyraźnie porusza się w parze z innymi aktywami ryzyka w obliczu dalszych negatywnych wskaźników ekonomicznych.

Mergenie zostanie ocenione na podstawie wyników kilku dni
Spadek wartości Ethereum w ciągu ostatnich kilku dni będzie postrzegany jako dowód niepowodzenia, a The Merge jest przereklamowane. Jednak, jak w przypadku każdej inwestycji i każdego rynku, nie należy go oceniać tylko na podstawie ułamka wyniku.
Połączenie jest z natury trwałą zmianą w sposobie obsługi i użytkowania sieci Ethereum. Obietnica cudownej zmiany z dnia na dzień jest przekleństwem dojrzałej długoterminowej stabilności i powinna być traktowana z ostrożnością przez wszystkich obserwatorów inwestorów. Cena
Ethereum spadła poniżej ostatniego poziomu 1
00 USD, ale trwa znacznie większa wojna rynkowa, która odwraca inwestorów od poważnych aktualizacji sieci. Zmienność cen wpływa na całą branżę kryptograficzną, a wynika to z głównych czynników makroekonomicznych, które są poza jego kontrolą – takich jak sposób, w jaki akcje doświadczyły wyprzedaży.
Inwestorzy ważąc swoje pozycje w tym momencie – ci, którzy mocno wierzą w długoterminowe przykłady użycia kryptowalut, takich jak bitcoin czy ethereum – powinni upewnić się, że są przygotowani na zmienność. jeszcze się odwrócić. Jednak teza o długoterminowym inwestowaniu powinna być ważniejszym wskaźnikiem niż tylko ruch na rynku.

Trudność w wydobywaniu bitcoinów osiąga najwyższy w historii poziom trudności w wydobywaniu bitcoinów, a jej hash rate jest najwyższy w historii. ATH pojawił się pomimo znacznej słabości ceny tokena. Szybkość hashowania Bitcoina to w zasadzie całkowita moc obliczeniowa sieci, liczba haseł generowanych i wypełnianych na sekundę. Współczynnik haszowania zwykle wzrasta ze względu na większą konkurencję wśród górników. W tym przypadku ATH może być sygnałem, że górnicy opuszczają Ethereum i przenoszą się na inne kryptowaluty typu proof-of-work, takie jak bitcoin. Trend, który trwa od kilku tygodni. Duża pula górników i wysoki poziom konkurencji w sieci, wymuszający wzrost hashrate, jest zasadniczo dobrą rzeczą. Chociaż nie koreluje to z ceną, im więcej górników w Internecie, tym jest bezpieczniejszy. Jest to również powszechny sygnał w czasie recesji, kiedy zużycie krajowe i wzrost utrzymuje się pomimo spadających cen i można je interpretować jako pozytywny wskaźnik długoterminowy. Solana Codzienne transakcje Podnieś przypomnienia dla entuzjastów kryptowalut – Solana, główny konkurent sieci Ethereum, odnotował znaczny wzrost transakcji w ciągu ostatnich kilku miesięcy, zgodnie z danymi Nansena. Od kwietnia sieć Solana odnotowała wykładniczy wzrost dziennych transakcji o ponad 0 milionów dziennie, w porównaniu z około 20 milionami na początku drugiego kwartału. Chociaż według danych Nansena wolumen obrotu Solan jest znacznie bardziej zmienny niż Ethereum, jasne jest, że pod względem użyteczności jako sieci, jest to obecnie prawdziwy konkurent. Główne Dappy, takie jak Mango Markets, StepN i Magic Eden, przyczyniły się do znacznego wzrostu przepływu. Transakcje Ethereum również nieco spadły, co może wskazywać na zmianę zachowania przed The Merge, ale nie zostanie to wyjaśnione do przyszłych raportów. Solana ma obecnie bardzo zdrowy ekosystem firm i projektów, które wykorzystują platformę do swoich działań kryptograficznych. To pozytywny znak dla szerszego rynku, że tak zróżnicowany ekosystem kwitnie nawet w czasach niskich wycen.

Miłosz Banasiewicz

Learn More →